Przerwa w działaniu e-Urzędu Skarbowego. Kiedy nie zalogujemy się do systemu?

Zaplanowałeś na ten weekend załatwianie spraw w e-Urzędzie Skarbowym? Jeśli tak, to trzeba się pospieszyć. Wieczorem nastąpi przerwa w działaniu systemu, który przygotowuje się na składanie PIT-ów.

Od 13 lutego od godziny 21:00 do 14 lutego do godziny 23:59 przewidziana została przerwa w działaniu e-Urzędu Skarbowego. Będzie to związane z pracami nad przygotowaniem serwisu do składania zeznań PIT za rok 2020.

Niepełnosprawni Ulga rehabilitacyjna. Co można odliczyć w PIT za 2020 rok?

W poniedziałek 15 lutego skorzystaj z usługi Twój e-PIT

Ze względu na panującą obecnie pandemię, Ministerstwo Finansów zachęca do rozliczania się za pośrednictwem sieci. Z początkiem lutego uruchomiono pierwsze funkcje internetowego e-Urzędu Skarbowego. Serwis budowany jest etapami, a całkowite zakończenie prac przewidywane jest dopiero na wrzesień 2022 roku.

Leki (zdjęcie ilustracyjne) Ulga na leki. Komu przysługuje? Jak odliczyć lekarstwa w PIT?

Weekendowa przerwa techniczna spowodowana jest tym, że od poniedziałku 15 lutego do piątku 30 kwietnia, będzie można złożyć rozliczenie podatkowe za rok 2020. Aby to zrobić, konieczne jest otrzymanie od pracodawcy druku PIT-11. Ten ma jednak czas na dostarczenie formularza do 1 marca 2021 roku. Pamiętaj jednak, że jeżeli pracodawca tego nie zrobi, nie zwalnia cię to z rozliczenia. W takim wypadku warto skontaktować się z miejscem pracy w celu wyjaśnienia problemu. W przypadku braku odpowiedzi możesz to zgłosić do urzędu skarbowego

Złożenie deklaracji podatkowej możliwe jest przez system Twój e-PIT dostępny w serwisie e-Urząd Skarbowy. Po zalogowaniu się zobaczysz zeznanie wstępnie uzupełnione przez Urząd Skarbowy. Pracownik powinien jednak skontrolować, czy wszystkie podane informacje są prawidłowe. Warto też uwzględnić przysługujące w konkretnych sytuacjach ulgi:

Zobacz wideo Co to znaczy dobrze zarabiać? Pytamy Polaków [5 GAZETA.PL]
Więcej o: