Rząd wprowadza obostrzenia. Lockdown w woj. pomorskim. Trzy kolejne województwa na liście alarmowej

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o wprowadzeniu lockdownu w województwie pomorskim. Ze średniej liczby zachorowań wynika, że na liście alarmowej znalazły się trzy kolejne województwa.

W piątek 5 marca minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że w województwie pomorskim od 13 do 20 marca zamknięte będą hotele, kina, teatry, a także infrastruktura sportowa. Znacznie ograniczona zostanie działalność galerii handlowych, a nauka odbywać się w trybie hybrydowym. 

Zobacz wideo Rośnie imprezowe podziemie. Ratownik medyczny komentuje

Lockdown w woj. pomorskim. Najgorsza sytuacja wciąż w woj. warmińsko-mazurskim 

Województwo pomorskie stało się drugim regionem w kraju po województwie warmińsko-mazurskim, w którym ponownie wprowadzono lockdown. Według danych zaprezentowanych przez Ministerstwo Zdrowia nadal najgorsza sytuacja jest na Warmii i Mazurach, gdzie średnia liczba dzienna zachorowań na okres tygodnia w przeliczeniu na 100 tys. wynosi 57,4. W województwie pomorski współczynnik ten wynosi 44,6.

Kolejne trzy województwa na liście alarmowej 

Choć na razie rząd poinformował, że w pozostałych województwach obowiązywać będą te same restrykcje, to na liście alarmowej znalazły się trzy kolejne województwa: mazowieckie, lubuskie, kujawsko-pomorskie. 

Na Mazowszu wskaźnik zakażeń wynosi 39,2 zakażenia na 100 tys. mieszkańców, w województwie lubskim to 36 zakażania na 100 tys. obywateli, zaś w woj. kujawsko-pomorskim - 34,9. Powyżej granicy 30 zakażeń na 100 tys. mieszkańców znalazło się również woj. podkarpackie (31,6). Dla porównania najlepsza sytuacja pod względem liczby zachorowań jest w województwach opolskim oraz lubelskim, gdzie wskaźnik zakażeń wynosi odpowiednio 16,6 oraz 17,9 zakażeń na 100 tys. mieszkańców. 

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że o wprowadzeniu lockdownu w kolejnych regionach decyduje nie tylko liczba zakażeń, a także dane dotyczące liczby hospitalizacji, zajętych łóżek oraz respiratorów.

Więcej o: