Tajlandia chce przyciągnąć turystów. Rząd oferuje... kwarantannę na jachcie na wyspie Phuket

Rząd Tajlandii wystartuje z nową inicjatywą, w ramach której turyści będą mogli odbyć obowiązkową kwarantannę na jachcie. Pomysł ten ma ożywić turystykę, która została mocno dotknięta pandemią koronawirusa.
Zobacz wideo Rośnie imprezowe podziemie. Ratownik medyczny komentuje

Specjalny program został ogłoszony w poniedziałek przez Ministerstwo Turystyki. Gdy zostanie uruchomiony, na początku weźmie w nim udział około 100 właścicieli jachtów. Turyści z negatywnym wynikiem testu na koronawirusa będą mogli odbyć dwutygodniową kwarantannę na jachcie lub małym statku wycieczkowym na wyspie Phuket.

Podróżni podczas kwarantanny będą musieli nosić inteligentne opaski na nadgarstek, które monitorują parametry życiowe, w tym temperaturę i ciśnienie krwi. Urządzenie będzie również śledzić lokalizację za pomocą nadajnika GPS.

Tajlandia - obywatelska skazana na 43 lata więzienia za obrazę rodziny królewskiej w sieci Tajlandia. Kobieta skazana na 43 lata więzienia za "obrazę monarchii"

Tajlandia. Kwarantanna na jachcie ma ożywić turystykę

Władze Tajlandii szacują, że nowa inicjatywa może przynieść 58 milionów dolarów dochodu z turystyki. Kraj położony w Azji Południowo-Wschodniej w dużej mierze polega na turystyce, która w 2020 roku została mocno ograniczona z powodu pandemii koronawirusa. W najbardziej popularnych lokalizacjach liczba turystów gwałtownie spadła z 50 tysięcy dziennie do zaledwie kilkuset.

Choć w październiku, Tajlandia ponownie otworzyła się na zagranicznych turystów, nie udało się przyciągnąć tłumów. W całym 2020 roku, popularna wyspa Phuket straciła 10,4 miliona dolarów w przychodach.

Koronawirus. 10 marca rusza rejestracja dla osób przewlekle chorych - kogo dotyczy? Jak zapisać się na szczepienie przeciw COVID-19? Są trzy możliwości

Wkrótce wystartuje kolejna inicjatywa

Aby ożywić turystykę, władze Tajlandii zaproponują turystom możliwość poddania się obowiązkowej kwarantannie w kurortach nadmorskich. Pomysł hotelowych kwarantann ma rozpocząć się w kwietniu lub maju i ma obejmować popularne prowincje, w tym Phuket, Krabi i Chiang Mai.

Więcej o: