Każdy może wylicytować piękną wyspę na Bahamach. Na start wystarczy wyłożyć 19,5 mln dolarów

Osoby chcące zamieszkać na prywatnej wyspie mogą teraz zrealizować swoje marzenie. Jedna z pięknych wysp na Bahamach została wystawiona na aukcji, a licytacja rozpocznie się od 19,5 mln dolarów. Tanio zatem nie będzie.
Zobacz wideo Studio Biznes odc. 66

"Szansa życia czeka na tej oszałamiającej wyspie na Bahamach" - czytamy w opisie aukcji na stronie  Concierge Auctions, firmy zajmującego się sprzedażą wyjątkowo ekskluzywnych nieruchomości. A wyspa Little Ragged Island (lub St. Andrew's Island) to zdecydowanie jedna z najciekawszych, które znajdują się obecnie w ofercie.

Piękna wyspa na Bahamach trafi na aukcję

Wyspa leży w granicach Bahamów, wyspiarskiego państwa położonego w zachodniej części Atlantyku. Jest najbardziej wysunięta na południe w ciągnącym się przez 160 km archipelagu Ragged Island i znajduje się ok. 120 km na północy-wschód od wybrzeży Kuby. 

St. Andrew's ma powierzchnię 730 akrów (ok. 2,95 km kw.), a jej największe wzniesienie ma wysokość 40 stóp n.p.m. (12,19 m n.p.m.). Jest też obecnie największą wyspą wystawioną na sprzedaż na Bahamach. Concierge Auctions zachwala, że znajdziemy tu "naturę w jej najbardziej nieskazitelnej postaci". Kilometry dziewiczych, białych plaż i lazurowa woda oceanu to jej największe atuty.

Jak czytamy na stronie Concierge Auctions, wyspa jest istnym rajem dla wędkarzy, bo w pobliskich wodach znajdą sporo najciekawszych gatunków ryb. Otaczająca wyspę rafa koralowa to z kolei gratka dla miłośników nurkowania. Nie trzeba chyba wspominać, że gigantyczną zaletą jest też zawsze piękna pogoda i ciepła woda przez cały rok.

Kolejną zaletą Little Ragged Island jest też bardzo dogodna lokalizacja. Wystarczy 10-minutowa podróż łodzią (odległość to 8 km), aby dostać się do położonego na sąsiedniej wyspie Duncan Town - niewielkiej osady z farmą słoneczną i lotniskiem. To może przydać się, aby wybrać się w dalszą podróż. Do najbliższego dużego miasta w USA (Miami) jest ok. 600 km.

Niestety oferta skierowana jest wyłączne do osób z grubym portfelem. Cena wywoławcza za wyspę marzeń to 19,5 mln dolarów (74,76 mln zł), jednak można spodziewać się, że zwycięska kwota będzie wyższa. Minimalna oferta nie jest ustalona (oczywiście musi być wyższa niż cena wywoławcza), a każdy licytujący musi zostawić 100 tys. dolarów depozytu. Aukcja rozpocznie się 26 marca i potrwa do końca miesiąca.

Więcej o: