Sklepy budowlane a lockdown. Jak będzie działała IKEA, Obi, Castorama czy Leroy Merlin?

Obowiązujące od soboty obostrzenia miały doprowadzić do całkowitego zamknięcia sklepów budowlanych. Okazuje się jednak, że w części placówek nadal będzie można zrobić zakupy lub osobiście odebrać zamówienia zrobione przez internet. Jak będą działały sklepy Obi, IKEA czy Castorama?

W piątek w Dzienniku Ustaw pojawiło się znowelizowane rozporządzenie dotyczące restrykcji obowiązujących od soboty 27 marca do piątku 9 kwietnia. Sklepy budowlane oficjalnie będą zamknięte, jednak większość placówek umożliwia klientom stacjonarny odbiór zamówień składanych przez internet

Leroy Merlin, Castorama, IKEA i Obi gotowe na obostrzenia

Większość z firm budowlanych oferuje stacjonarny odbiór zamówień internetowych. Taką usługę prowadzi m.in. Leroy Merlin, Castorama, Ikea czy Obi. Jakie zmiany dokładnie zostaną wprowadzone?

  • IKEA  - nadal otwarte są wszystkie Punkty Odbioru Zamówień. Zamówienia można składać przez sklep internetowy IKEA, który jest czynny całą dobę. Bez zmian realizowane są usługi dotyczące montażu czy dostawy. Klienci, którzy mieli umówione planowanie w sklepie będą informowani o zmianie terminu wizyty. Zwroty produktów będą realizowane dopiero po ponownym otwarciu sklepów stacjonarnych.
  • Castorama - klienci mogą składać zamówienia telefonicznie lub korzystając z całodobowego sklepu online. Dostawa możliwa jest przez firmę kurierską lub paczkomat InPost. Dodatkowo możliwy jest też odbiór zakupów w klepie, nawet w ciągu dwóch godzin od złożenia zamówienia.
  • Obi - także umożliwia zrobienie zakupów online lub przez telefon. Klienci mogą odebrać zakupy w placówkach firmy lub zamówić dostawę do domu. 
  • Leroy Merlin - klienci mogą zrobić zakupy przez stronę internetową lub dzwoniąc do konkretnej placówki. Odbiór w sklepie możliwy jest nawet w ciągu dwóch godzin od złożenia zamówienia - przed sklepami działają punkty odbioru zamówień, zwrotu towaru lub reklamacji. Dostawa przez paczkomat lub kurierem możliwa jest nawet tego samego dnia. Można umówić się także na zdalne projektowanie kuchni czy łazienki. 
  • Agata Meble - przyjmuje zamówienia online, telefonicznie lub przez wideoczat. Dostawy realizowane będą bez żadnych zmian.
  • Jula - umożliwia odbiór zamówień ze sklepu internetowego na miejscu, w standardowych godzinach pracy poszczególnej placówki. 
  • Jysk - niektóre sklepy tej firmy mogą będą otwarte (ich pełna lista znajduje się na stronie internetowej)
Zobacz wideo Czy zostaną wprowadzone kary za zagraniczne wyjazdy turystyczne? "W tej chwili nie dyskutujemy o takim rozwiązaniu"

W Mrówce i Bricomarche wciąż można robić zakupy

Od soboty w całej Polsce zamkniętych będzie dziewięć sklepów sieci Jula - w pozostałych sześciu (m.in. na warszawskim Targówku, w Jankach, Szczecinie, Bydgoszczy, Nowym Sączu i Lublinie) nadal będzie można odbierać zamówienia ze sklepu internetowego.

Większość sklepów sieci Mrówka PSB będzie mogła dalej prowadzić sprzedaż, a to za sprawą faktu, że większość z nich ma powierzchnię mniejszą niż 2 000 metrów kwadratowych. Większa część sklepów Bricomarche również zaprasza na zakupy, przypominając o obowiązku zasłaniania nosa i ust oraz limicie 1 klienta na 20 metrów kwadratowych.

Więcej o: