Debiut Kim Kardashian. Tym razem nie na ekranie, tylko na liście miliarderów "Forbesa"

Kim Kardashian West oficjalnie jest miliarderką. Celebrytka znana z reality show emitowanego przez MTV oraz marki kosmetyków KKW Beauty zadebiutowała na liście "Forbesa".

Jak podaje "Forbes", majątek Kim Kardashian West, szacowany na ok. miliard dolarów, to przede wszystkim udziały w dwóch biznesach: KKW Beauty i Skims. KKW Beauty to marka kosmetyczna stworzona przez Kim Kardashian West, która powstała w 2017 r. Rok później biznes ten generował już 100 mln dol. przychodów. W 2020 r. koncern Coty kupił 20 proc. udziałów w KKW Beauty za 200 mln dol., co sprawiło, że firma została wyceniona na 1 mld dolarów.

Zobacz wideo Kontrowersyjne zachowania Kanye Westa. Artysta zmaga się z chorobą dwubiegunową

Kim Kardashian zadebiutowała na liście miliarderów "Forbesa"

Skims to natomiast  marka odzieżowa stworzona przez Kim Kardashian West. Do tego celebrytka wypuściła na rynek swoją grę mobilną, pobraną już ok. 45 mln razy, co przełożyło się na przychody rzędu 160 mln dol. Z tej kwoty celebrytka zarobiła 51 mln dolarów.

Kim Kardashian West jest w trakcie rozwodu z raperem Kanye'em Westem, którego majątek Bloomberg wycenia na 6,6 mld dol.

660 nowych miliarderów

Mimo pandemii koronawirusa, która odbiła się negatywnie na statusie majątkowym wielu osób, najbogatszych nadal przybywa. Na najnowszej liście miliarderów "Forbesa" znalazło się na aż 660 nazwisk więcej niż rok wcześniej, dokładnie 2755 osób. Łączna wartość aktywów najbogatszych to 13,1 biliona dolarów. To też znacznie więcej niż przed rokiem, gdy łączna fortuna najbogatszych szacowana była na 8 bln dol. 

Listę najbogatszych "Forbesa" otwiera ponownie Jeff Bezos, szef Amazona, który wrócił na szczyt zestawienia. Jego majątek jest wyceniany na 177 mld dol. Na podium znalazł się także założyciel Tesli Elon Musk, z majątkiem wycenianym na 151 mld dolarów oraz Bernard Arnault, prezes LVMH, którego majątek szacowany jest na 150 mld dol.

Więcej o: