Sklepy mają kreatywne sposoby na omijanie obostrzeń. Oferują karmy dla psów i produkty spożywcze

Sklepy rozszerzają oferty o karmę dla zwierząt i produkty spożywcze, aby ominąć zakaz prowadzenia działalności. "Jesteśmy całym sercem za rozwiązaniami, które pomogą przetrwać polskim markom" - oświadczył Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług.
Zobacz wideo Koronawirus a handel. Jakie firmy wycofują się z Polski? Jakich sklepów stacjonarnych będzie mniej?

Polscy przedsiębiorcy często poszerzają asortyment w swoich sklepach umiejscowionych w centrach handlowych, aby ominąć obostrzenia i uniknąć zakazu prowadzenia działalności. Przykładowo sieć DUKA, oferująca akcesoria i przybory kuchenne wprowadziła do sprzedaży karmy dla psów, a inne sklepy "manewrują" powierzchnią handlową.

Lidl i Biedronka reagują na obostrzenia. Zakupy nawet przez 24 godziny na dobęLidl i Biedronka reagują na obostrzenia. Zakupy nawet przez całą dobę

Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług popiera rozwiązania przedsiębiorców

"Widząc codzienną determinację i upór firm w walce o przetrwanie, coraz słabszą wiarę w pomoc, która wciąż nie nadchodzi, nie dziwi fakt, że przedsiębiorcy chwytają się wszelkich sposobów i biorą sprawy w swoje ręce" - wskazała w oświadczeniu dyrektor generalna Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług Zofia Morbiato, cytowana przez "Dziennik Gazeta Prawna".

ZPPHiU podkreśla, że nie potępia kreatywności przedsiębiorców. "Jesteśmy całym sercem za rozwiązaniami, które pomogą przetrwać polskim markom w sposób zgodny z prawem i niezagrażający zdrowiu czy bezpieczeństwu konsumentów" - czytamy w oświadczeniu.

Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług zrzesza ponad 160 firm, w których zatrudnienie znajduje ponad 205 tys. pracowników.

RTV Euro AGD 'leje na obostrzenia'. 'Jesteśmy sklepem spożywczym'RTV Euro AGD otwarte mimo obostrzeń? "Jesteśmy sklepem spożywczym"

RTV Euro AGD omija obostrzenia, oferując produkty spożywcze

Nowe obostrzenia w handlu obowiązują od 27 marca. Rząd zamknął m.in. centra i galerie handlowe z wyjątkiem niektórych sklepów, w tym sklepów spożywczych, aptek, drogerii, salonów prasowych i księgarni. Popularna sieć RTV Euro AGD znalazła sposób na ominięcie zakazu działalności.

W komunikacie przekazanym serwisowi komputerswiat.pl przez biuro prasowe firmy Euro-net, która jest właścicielem sieci, wyjaśniono, że część sklepów RTV Euro AGD posiada tak zbudowaną "strukturę oferty" dla klientów, aby była zgodna z obowiązującym rozporządzeniem. Sklepy te oferują sprzedaż m.in. wyrobów medycznych i produktów spożywczych.

Więcej o: