Sklepy mają kreatywne sposoby na omijanie obostrzeń. Oferują karmy dla psów i produkty spożywcze

Sklepy rozszerzają oferty o karmę dla zwierząt i produkty spożywcze, aby ominąć zakaz prowadzenia działalności. "Jesteśmy całym sercem za rozwiązaniami, które pomogą przetrwać polskim markom" - oświadczył Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług.
Zobacz wideo Koronawirus a handel. Jakie firmy wycofują się z Polski? Jakich sklepów stacjonarnych będzie mniej?

Polscy przedsiębiorcy często poszerzają asortyment w swoich sklepach umiejscowionych w centrach handlowych, aby ominąć obostrzenia i uniknąć zakazu prowadzenia działalności. Przykładowo sieć DUKA, oferująca akcesoria i przybory kuchenne wprowadziła do sprzedaży karmy dla psów, a inne sklepy "manewrują" powierzchnią handlową.

Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług popiera rozwiązania przedsiębiorców

"Widząc codzienną determinację i upór firm w walce o przetrwanie, coraz słabszą wiarę w pomoc, która wciąż nie nadchodzi, nie dziwi fakt, że przedsiębiorcy chwytają się wszelkich sposobów i biorą sprawy w swoje ręce" - wskazała w oświadczeniu dyrektor generalna Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług Zofia Morbiato, cytowana przez "Dziennik Gazeta Prawna".

ZPPHiU podkreśla, że nie potępia kreatywności przedsiębiorców. "Jesteśmy całym sercem za rozwiązaniami, które pomogą przetrwać polskim markom w sposób zgodny z prawem i niezagrażający zdrowiu czy bezpieczeństwu konsumentów" - czytamy w oświadczeniu.

Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług zrzesza ponad 160 firm, w których zatrudnienie znajduje ponad 205 tys. pracowników.

RTV Euro AGD omija obostrzenia, oferując produkty spożywcze

Nowe obostrzenia w handlu obowiązują od 27 marca. Rząd zamknął m.in. centra i galerie handlowe z wyjątkiem niektórych sklepów, w tym sklepów spożywczych, aptek, drogerii, salonów prasowych i księgarni. Popularna sieć RTV Euro AGD znalazła sposób na ominięcie zakazu działalności.

W komunikacie przekazanym serwisowi komputerswiat.pl przez biuro prasowe firmy Euro-net, która jest właścicielem sieci, wyjaśniono, że część sklepów RTV Euro AGD posiada tak zbudowaną "strukturę oferty" dla klientów, aby była zgodna z obowiązującym rozporządzeniem. Sklepy te oferują sprzedaż m.in. wyrobów medycznych i produktów spożywczych.

Więcej o: