Google uruchomił gigantyczną inwestycję w Polsce. Szef firmy podziękował premierowi Morawieckiemu

Region Google Cloud Warszawa to nowa inwestycja amerykańskiego giganta w Polsce. Warta niemal 2 miliardy dolarów infrastruktura obliczeniowa, z której będą korzystać polskie firmy i instytucje, rozpoczęła swoją działalność. W inauguracji projektu wziął udział premier Mateusz Morawiecki oraz szef Google'a Sundar Pichai, który podziękował premierowi za współpracę.

"Jestem podekscytowany tym, że uruchamiamy nowy Region Google Cloud w Polsce. Dziękuję premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za współpracę. Nie mogę się doczekać, aby pomóc ludziom w Polsce i na całym świecie rozwijać nowe możliwości" - napisał na Twitterze Sundar Pichai. Dyrektor generalny Google'a zamieścił również link do swojej rozmowy z premierem Morawieckim. 

Zobacz wideo Belka: Możemy obudzić się w sytuacji, gdy nie będziemy mogli zapanować nad inflacją

Region Google Cloud uruchomione w Polsce. "To przyszłość gospodarki"

- Bardzo się cieszę, że coraz więcej polskich przedsiębiorców jest zainteresowanych inwestowaniem w cyfryzację procesów operacyjnych, sprzedażowych, marketingowych. Wierzę, że naprawdę warto podejmować tego typu inwestycje. To przyszłość gospodarki, która już teraz poprawia produktywność i sprawia, że nasze życie staje się lepsze i łatwiejsze - powiedział Morawiecki.  

W trakcie rozmowy z premierem Sundar Pichai przypominał swoją wizytę w Warszawie z 2019 r. Pichai powiedział, że spotkał się z "bardzo ciepłym przyjęciem i chłodną pogodą". Szef Google'a podkreślił również, że perspektywa technologicznego rozwoju Polski jest bardzo obiecująca. - Nasze główne europejskie centrum technologii cyfrowych znajduje się teraz w Polsce - powiedział. 

- Prowadzimy Campus Google dla startupów. Rozbudowujemy teraz nasze centrum badawczo-rozwojowe, w którym projektujemy zaawansowane rozwiązania chmurowe. Myślę, że w obecnej sytuacji pandemicznej widzimy najlepiej, jak technologia pomaga ludziom w walce z kryzysem gospodarczym i zdrowotnym - dodał. 

To siódme tego rodzaju centrum w Europie

Region Google Cloud Warszawa to największa inwestycja cyfrowego giganta w Polsce. Jest warta niemal dwa miliardy dolarów. Region Google Cloud to sieć lokalnej infrastruktury obliczeniowej, która ma pomóc polskim przedsiębiorcom oraz instytucjom w codziennym prowadzeniu swojej działalności. Google Cloud Warszawa to 25. tego rodzaju ośrodek na świecie, oraz siódmy w Europie. Centrum cyfrowego giganta pozwoli na przechowywania danych z wykorzystaniem infrastruktury zlokalizowanej w Polsce. Przed uruchomieniem Region Google Cloud Warszawa najbliższe centra danych Google'a znajdowały się w Finlandii i w Niemczech. 

Więcej o: