Ekipa Friza wchodzi na giełdę. Influencerzy przeniosą majątek na Beskidzkie Biuro Inwestycyjne

Influencerzy zwani do tej pory Ekipą Friza wchodzą na giełdę. Zmieniają nazwę na Ekipa Holding i połączą się ze spółką Beskidzkie Biuro Inwestycyjne, która pozwoli im sprzedawać swoje akcje.

Ekipa Friza pod nową nazwą Ekipa Holding połączy się z Beskidzkim Biurem Inwestycyjnym (BBI) przez przejęcie, czyli przez przeniesienie na spółkę całego majątku w zamian za otrzymanie akcji BBI. 

Zobacz wideo Najlepsze wyznania Ekipy Friza w Kole Plotka

Influencerzy z Ekipy Friza wchodzą na giełdę. BBI ma być "wehikułem"

Spółka Beskidzkie Biuro Inwestycyjne notowane na NewConnect zajmuje się wspomaganiem firm w pozyskiwaniu środków z Unii Europejskiej. To przez połączenie z BBI influencerzy z Ekipy Friza pod nazwą Ekipa Holding miałaby wejść na giełdę. Chodzi tutaj o notowania dla małych spółek NewConnect.

BBI ma być swego rodzaju wehikułem, przez który Ekipa Holding szybko wjedzie na giełdę - stwierdza businessinsider.com. Biuro Inwestycyjne ma wyemitować nowe akcje serii F, które wyda Ekipie Holding. Oni z kolei przekażą cały majątek na BBI, które zmieni nazwę właśnie na Ekipa Holding - tym sposobem influencerzy będą mogli sprzedawać swoje akcje na rynku.

(...) Cieszymy się, że to właśnie z naszą spółką zdecydowali się dokonać połączenia i w ten sposób stać się spółką publiczną. Wierzymy, że fuzja spółek przyniesie istotne korzyści zarówno samym spółkom, jak i również i ich akcjonariuszom

- bankier.pl cytuje Łukasza Górskiego, prezesa zarządu spółki Beskidzkie Biuro Inwestycyjne.

Ekipa Friza. O co chodzi i kim oni są?

Ekipa Friza to grupa YouTuberów zebrana przez Karola Wiśniewskiego. Influencerzy mieszkają razem i nagrywają coś na miarę reality show, zbierając miliony wyświetleń na swoim kanale. W publikowanych filmach wykonują różnego zadania, robią sobie wzajemnie tzw. pranki i nagrywają piosenki.

 

Pod koniec marca do sklepów trafiły lody sygnowane ich logiem, które wyprodukowali we współpracy z firmą Koral. Lody stały się prawdziwym hitem, które wyprzedaje się błyskawicznie, a Ekipa Friza może się pochwalić dużym sukcesem marketingowym.

Więcej o: