Paczkomaty u bram kościołów. InPost i Poczta Polska ze specjalnymi ofertami dla parafii

Paczkomaty InPost i automaty paczkowe Poczty Polskiej zwykle umieszczane są w okolicach centrów handlowych, marketów czy osiedli. Teraz mają pojawić się przy kościołach. InPost proponuje parafiom kilkaset złotych miesięcznie za wynajem gruntów oraz korzystną ofertę usług dla duchownych.

Jak donosi "Rzeczpospolita", parafie w całej Polsce otrzymują oferty wynajmu gruntów pod paczkomaty InPost i automaty paczkowe Poczty Polskiej. InPost przekonuje, że postawione przed świątynią paczkomaty "mogą przyczynić się do technologicznego rozwoju miejscowości".

Zobacz wideo Znaczki pocztowe. Listy polecone opłacimy nimi tylko do końca kwietnia. Poczta Polska wprowadza nalepkę

InPost przygotował specjalną ofertę dla parafii, która wynajmie grunty pod paczkomat

Paczkomaty InPost już wkrótce mogą pojawić się na terenie kościołów, jednak firma zapewnia, że nie będą "zaburzać otoczenia". Jak udało się dowiedzieć "Rzeczpospolitej", oferty InPostu trafiły do duchownych w Płocku i Pułtusku. W piśmie InPost przedstawił zalety paczkomatów umieszczonych na terenie parafii. 

"Wychodzi naprzeciw potrzebom parafian w zakresie udostępnienia możliwości wygodnego nadania i odbioru paczek. Biorąc pod uwagę zasięg i popularność korzystania z paczkomatów oraz fakt, że pandemia rozbudziła potrzebę korzystania z zakupów online, jesteśmy przekonani, że taki krok zostanie przyjęty z uznaniem przez społeczność zgromadzoną wokół parafii" - wyjaśnił w piśmie InPost.

Miesięcznie InPost miałby płacić około 500 złotych za wynajem gruntów kościelnych oraz prąd, dodatkowo proponuje, że parafia otrzyma ofertę Podaj Dalej i za symboliczny 1 grosz proboszcz będzie mógł prawie za darmo korzystać z automatu. Jak wyjaśnia spółka, pozwoli to przekazywać korespondencję z diecezji do parafii lub przesyłać materiały parafianom.

Poczta Polska postawi paczkomaty przy urzędach i kościołach

Na terenach parafialnych automaty paczkowe chce postawić także Poczta Polska. Według ogłoszonej strategii, do 2022 roku ma zostać uruchomionych 2 tys. automatów przy urzędach, na terenie spółdzielni oraz na terenach kościelnych. W rozmowie z "Rzeczpospolitą" rzeczniczka Poczty Justyna Siwek powiedziała, że przy wyborze miejsc do postawienia paczkomatów kierują się przede wszystkim atrakcyjnością lokalizacji.

- Lokalizacje na terenach parafii podlegają takim samym kryteriom oceny, jak inne typy lokalizacji, np. przy marketach, galeriach handlowych czy placówkach pocztowych, a jednym z nich jest możliwość nieograniczonego dostępu do automatu 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu, w tym dogodna możliwość podjazdu kuriera i klientów - przekazała gazecie rzeczniczka.

Więcej o: