Dopłaty dla rolników. Dziś mija podstawowy termin składania wniosków. Spóźnienie zmniejsza dotację

ARiMR wydłużył przeszło o miesiąc przyjmowanie wniosków o dopłaty do rolników. Podstawowy termin mija dzisiaj. Za każdy kolejny dzień spóźnienia dotacja jest obniżana.

Od 15 marca Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o dopłaty bezpośrednie. Podstawowy termin złożenia dokumentów został wydłużony do czwartku 17 czerwca. Ogólnie wnioski można składać do 12 lipca, ale każdy dzień opóźnienia po podstawowym terminie oznacza zmniejszenie dotacji o 1 proc. należnej kwoty. 

Zobacz wideo Szadkowska: Setki milionów ludzi głodują, ale jedzenie nigdy nie było tak tanie

Wniosek o dopłaty ARiMR - jak złożyć?

W tym roku wnioski są przyjmowane tylko przez internetową aplikację eWniosekPlus. 

"Rolnicy, którzy nie posiadają komputera lub obawiają się, że sami sobie nie poradzą  z wypełnieniem e-wniosku, mogą liczyć na pomoc pracowników biur powiatowych ARiMR. W placówkach Agencji przygotowano specjalne stanowiska, by można było wysłać wniosek, a wsparciem w kwestiach technicznych będą służyć eksperci" - informuje Agencja. Pracę biur w związku z mijającym terminem złożenia wniosków wydłużono dziś do 18:00.

Hodowla świń (zdjęcie ilustracyjne) Giganci z branży mięsnej wydają miliony na antyklimatyczny lobbing

Pomoc w uzupełnieniu wnioski można uzyskać również pod numerem 800 38 00 84 ( (w dni robocze w godz. 7:00-19:00 oraz w soboty 10:00-16:00). 

Rolnicy już nie boją się przymrozków

Do 27 kwietnia wniosek o dopłatę złożyło zaledwie 400 tys. rolników z 1,3 mln osób, które rokrocznie ubiegają się o dopłatę. Jak informowała "Gazeta Pomorska" rolnicy bali się przymrozków. Przedłużenie terminu składania wniosków przyniosło jednak oczekiwane skutki. ARiMR przekazało bowiem, że do 16 czerwca spłynęło 1,22 mln wniosków. 

Protest rolnikw w Bydgoszczy Rolnicy skarżą się na brak pomocy i szykują pozwy za lockdown

Więcej o: