Irlandzka spółka zależna Microsoftu nie zapłaciła podatku od dochodu. "Działamy zgodnie z przepisami"

Microsoft Round Island One - irlandzka spółka zależna Microsoftu - mimo 315 mld dolarów przychodu nie zapłaciła w Irlandii podatku od osób prawnych - podaje "The Guardian". Wszystko przez to, że formalnie spółka jest rezydentem podatkowym na Bermudach.

Spółka Microsoft Round Island One zajmuje się pobieraniem opłat licencyjnych z całego świata za korzystanie z oprogramowania firmy. Jak podaje "The Guardian", jej roczny przychód wyniósł blisko 315 mld dolarów (w roku podatkowym, który zakończył się 30 czerwca 2020 r.).

W zeznaniu podatkowym spółki stwierdzono m.in., że w związku z tym, iż "firma jest rezydentem podatkowym na Bermudach, od dochodu nie jest pobierany żaden podatek". "Bermudy nie pobierają podatku dochodowego od osób prawnych" - zwraca uwagę "The Guardian".

Microsoft: Działamy w pełni zgodnie z przepisami

Rzecznik firmy w oświadczeniu przesłanym "Guardianowi" podkreślił, że "Microsoft działa i inwestuje w Irlandii od ponad 35 lat i jest długoletnim podatnikiem, pracodawcą i wkładem w gospodarkę".

"Nasza struktura organizacyjna i podatkowa odzwierciedla naszą złożoną globalną działalność. Działamy w pełni zgodnie ze wszystkimi lokalnymi przepisami i regulacjami" - zaznaczył.

Zobacz wideo Ransomware to już prawdziwa plaga. Straty firm są liczone w miliardach dolarów [TOPtech]
Więcej o: