Rynek pracownika powraca z przytupem? "Oferty pracy są, a będzie ich więcej. Sytuacja się zmienia"

Z jednej strony bezrobocie, z drugiej podwyżki. Co pandemia COVID-19 zrobiła z polskim rynkiem pracy? Czy rynek pracownika odszedł do przeszłości na dobre, czy może rąk do pracy jednak brakuje? Łukasz Kijek pyta o to w programie "Studio Biznes" Mateusz Żydka, rzecznika Randstad Polska, firmy specjalizującej się w HR. Tomasz Korniejew porusza inny istotny temat. Foteliki dziecięce. W jaki sposób zwiększają bezpieczeństwo, jak je dobrze dobrać i dopasować? Wyjaśnia to ekspert marki BeSafe. Zapraszamy na program, w którym nie zabraknie też emocji sportowych i nowości ze świata technologii.

Epidemia COVID-19 trwa w Polsce od 1,5 roku. Bezrobocie uparcie nie chce zejść poniżej progu 6 proc., ale wynagrodzenia w przedsiębiorstwach rosną w niespotykanym od dekady tempie.  Przeciętne wynagrodzenie miesięczne w sektorze przedsiębiorstw w maju 2021 r. wyniosło 5 637,34 zł brutto - informuje Główny Urząd Statystyczny.

"Na rękę" kwota ta wynosi nieco ponad 4000 zł. W porównaniu z danymi sprzed roku oznacza to wzrost o 10,1 proc. W przeliczeniu na złotówki daje to kwotę ok. 500 zł więcej. Czy to oznacza, że Polacy powinni domagać się takich podwyżek od swoich szefów? 

"Studio Biznes" o rynku pracy i bezpieczeństwie na drodze. Jak ważne są foteliki dziecięce? 

Jakie piętno pandemia odcisnęła na rynku pracy? Łukasz Kijek zapytał o to Mateusz Żydka, rzecznika Randstad Polska, największą na świecie firmę HR. 

W kolejnej rozmowie Tomasz Korniejew, redaktor naczelny serwisu Moto.pl, porozmawiał o temacie, który ważny jest cały rok, ale w wakacje ma znaczenie szczególne. Chodzi o foteliki dla dzieci do samochodów. Jak ważne jest ich bezpieczeństwo, na co trzeba zwracać uwagę, podejmując decyzję o zakupie? Wyjaśnił to zaproszony do programu ekspert - Tomasz Świergolik, ekspert marki BeSafe. 

W programie nie zabrakło też sportowych emocji i wyprawy do świata technologii. Emisja jak zawsze w środę o godz. 12.00. 

Więcej o: