Premier Morawiecki skomentował odejście trzech posłów z PiS: Liczę na dalszą współpracę

- Mam nadzieję na przekonanie wszystkich tych, którzy na skutek wszelkiego rodzaju animozji, problemów, znaleźli się w osobnym kole. Liczę na dalszą współpracę - skomentował premier Mateusz Morawiecki decyzję trzech posłów PiS o odejściu. Utworzyli oni koło poselskie Wybór Polska.
Zobacz wideo Zamieszanie w Sejmie. Ponad stu posłów nie oddało głosu, Witek: Za szybko czytam

- Rozmawiałem ostatnio z dwójką z tej trójki z nowego koła. Jestem przekonany, że cała ta trójka wspiera idee Polskiego Ładu, wspierają idee Zjednoczonej Prawicy. Po prostu na skutek różnego rodzaju konfliktów, także konfliktów personalnych, zdarzają się takie sytuacje. Nie sądzę, by powodowało to poważniejsze problemy - wypowiedział się z Brukseli premier Mateusz Morawiecki.

Narada PiS w SejmieKaczyński zapowiedział podwyżki dla posłów? Fogiel: Są nam potrzebne

Posłowie PiS odchodzą z partii i tworzą koło poselskie Wybór Polska

W Sejmie powstało nowe koło poselskie Wybór Polska. Tworzy go trójka byłych posłów Prawa i Sprawiedliwości: Małgorzata Janowska, Arkadiusz Czartoryski i Zbigniew Girzyński. Posłowie odeszli zarówno z klubu parlamentarnego, jak i z partii. O swojej decyzji poinformowali podczas konferencji prasowej w Sejmie.

Jak tłumaczyli, powodem odejścia z PiS i utworzenia koła Wybór Polska są "ostatnie decyzje rządu dotyczące między innymi sytuacji drobnych przedsiębiorców po pandemii oraz podejście do kwestii górnictwa". Zbigniew Girzyński zapowiedział, że nowe koło jest otwarte na współpracę ze wszystkimi środowiskami parlamentarnymi.

Jarosław Kaczyński Środkowopomorskie. Co z 17. województwem obiecywanym przez PiS?

Małgorzata Janowska pokieruje kołem Wybór Polska

Poseł Zbigniew Girzyński poinformował też, że pracami nowego koła będzie kierowała Małgorzata Janowska, a jego wiceprzewodniczącym będzie Arkadiusz Czartoryski. Po odejściu trojga posłów sejmowy klub Prawa i Sprawiedliwości będzie liczył 229 osób.

Więcej o: