Śmierć Johna McAfee'go. Hiszpańskie media: Są wyniki sekcji zwłok

Sekcja zwłok wykazała, że John McAfee zmarł w wyniku samobójstwa - podaje nieoficjalnie "El Pais". Takie informacje hiszpańskiemu dziennikowi miała przekazać osoba związana ze śledztwem.

Amerykański przedsiębiorca i programista miał umrzeć przez powieszenie. Informacja na temat samobójstwa nie została na razie potwierdzona przez rzecznika prasowego katalońskiego wymiaru sprawiedliwości. 

Media nieoficjalnie o sekcji zwłok Johna McAfee'go: Samobójstwo

O tym, że zgodnie z wynikiem autopsji McAfee popełnił samobójstwo, poinformowała dziennikarzy "El Pais" anonimowa osoba, pracująca przy śledztwie. Taką informację za hiszpańskim dziennikiem podaje Reuters.

Zobacz wideo Więzień próbował popełnić samobójstwo. Skoczył wprost na strażnika

John McAfee zmarł w więzieniu w Barcelonie 23 czerwca. Już na początku służby informowały, że biznesmen prawdopodobnie popełnił samobójstwo. W tę wersję nie wierzy żona mężczyzny. - Jego ostatnie słowa do mnie brzmiały: "Kocham cię i zadzwonię do ciebie wieczorem". To nie są słowa kogoś, kto myśli o samobójstwie - powiedziała w piątek Janice McAfee. 

McAfee został odnaleziony martwy w celi w dniu, gdy hiszpański sąd zgodził się na jego ekstradycję do USA. Ciążyły na na nim m.in. zarzuty dotyczące oszustw podatkowych.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz skorzystać z Kryzysowego Telefonu Zaufania, pod numerem 116 123. Na stronie liniawsparcia.pl znajdziesz też listę organizacji prowadzących dyżury telefoniczne specjalistów z zakresu zdrowia psychicznego, pomocy dzieciom i młodzieży czy ofiarom przemocy.

Więcej o: