300 plus "Dobry Start". Od 1 lipca można składać wnioski do programu. Na nowych zasadach

1 lipca rusza nabór do tegorocznej edycji programu "Dobry Start". W tym roku wnioski o tzw. 300 plus można składać wyłącznie drogą elektroniczną.
Zobacz wideo Majcher: Przeciętny Polak produkuje ponad 300 kg śmieci rocznie

Składanie wniosków do tegorocznej edycji programu "Dobry Start" jest możliwe wyłącznie online poprzez bankowość elektroniczną, portal Empatia lub PUE ZUS. Jak wskazuje minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, taki sposób składania wniosków usprawni obsługę świadczeń. W latach 2021-2023 budżet państwa zaoszczędzi na tej zmianie 488 mln zł.

"Dobry Start". ZUS zajmie się obsługą programu

Obsługą programu zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych, a nie - jak do tej pory - samorządy. Zainteresowane osoby mogą liczyć na pomoc w założeniu profilu na PUE i poprawnym wypełnieniu wniosku zarówno w placówkach ZUS, jak i w wybranych placówkach Poczty Polskiej i KRUS.

- Jesteśmy przygotowani do rozpoczęcia obsługi tego zadania pod względem organizacyjnym i informatycznym - powiedziała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. Zakład Ubezpieczeń Społecznych stworzył specjalny kreator na platformie PUE ZUS, który pomoże uniknąć błędów przy składaniu wniosków o tzw. 300 plus.

"Dobry Start". Komu przysługuje 300 zł na dziecko?

W ramach programu "Dobry Start" wszyscy rodzice, bez względu na dochody, mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup podręczników, zeszytów i akcesoriów szkolnych dla dziecka. Świadczenie przysługuje wszystkim dzieciom, które uczą się w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych do ukończenia 20. lub do 24. roku życia w przypadku osób z niepełnosprawnościami. Obecnie wsparcie z programu Dobry Start otrzymuje 4,5 mln dzieci.

Więcej o: