UEFA ukarała angielski związek piłkarski 30 tysiącami euro. Za oślepianie bramkarza Duńczyków przez kibiców

Angielski związek piłkarski został ukarany przez UEFA 30 tysiącami euro grzywny m.in. za oślepianie bramkarza reprezentacji Danii. Jeden z kibiców skierował laser na Kaspera Schmeichela podczas rzutu karnego, który zadecydował o awansie Anglii do finału Euro 2020.

Do incydentu doszło podczas dogrywki w meczu Danii z Anglią w półfinale Euro 2020. Na zdjęciach zamieszczonych w prasie widać na twarzy bramkarza ślad wiązki lasera. Kasper Schmeichel przyznał, że w tym momencie lasera nie widział, ale wcześniej - już podczas drugiej połowy meczu - zgłaszał sędziemu, że ktoś go oślepia. Wówczas - według jego relacji - sędzia miał przekazać tę informację arbitrowi liniowemu.

Zobacz wideo U Włochów na boisku jak we włoskiej kuchni. Wszystko smakuje

UEFA ukarała angielski związek piłkarski. 30 tys. euro grzywny za oślepianie bramkarza Danii, "buczenie" na hymnie i fajerwerki

Poza kierowaniem lasera na bramkarza reprezentacji Danii, angielski związek piłkarski został też ukarany za "buczenie" angielskich kibiców podczas odtwarzania duńskiego hymnu przed spotkaniem oraz za używanie przez nich fajerwerków. 

Reprezentacja Anglii wygrała z Danią 2:1. W regulaminowym czasie spotkania padł remis 1:1, dlatego konieczna była dogrywka. Decydującą bramkę zdobył z rzutu karnego Harry Kane, dobijając piłkę po strzale obronionym przez Kaspera Schmeichela. 

Przyznanie rzutu karnego dla Anglii do tej pory budzi kontrowersje. W 103. minucie spotkania sędzia podyktował rzut karny za rzekomy faul na Raheemie Sterlingu. Późniejsze powtórki wykazały, że nie było kontaktu między zawodnikami, więc nie można było zasądzić rzutu karnego. Sędzia główny nie skorzystał jednak z VARu, by jeszcze raz przeanalizować wątpliwą sytuację. Według komentatorów oznacza to, że arbiter nie otrzymał sygnału o nieprawidłowości od sędziego, który był w pokoju VAR.

Spotkanie było rozgrywane na londyńskim stadionie Wembley. Tam też odbędzie się finał Euro 2020, w którym Anglia zmierzy się z Włochami. Spotkanie to rozpocznie się o godzinie 21:00 w niedzielę 11 lipca.

Więcej o: