Prezes Energi odwołany. Jacek Goliński pełnił tę funkcję od 2019 r.

16 lipca rada nadzorcza Energi odwołała ze składu zarządu prezesa Jacka Golińskiego. Nie podano przyczyn takiej decyzji.

"Rada Nadzorcza Spółki podjęła uchwałę o powierzeniu z dniem 16 lipca 2021 roku pełnienia obowiązków Prezesa Zarządu Spółki, Wiceprezes Zarządu ds. Korporacyjnych Pani Iwonie Waksmundzkiej-Olejniczak, do czasu powołania nowego Prezesa Zarządu" - czytamy w komunikacie.

Jacek Goliński odwołany z funkcji prezesa zarządu

W informacji przekazanej przez biuro prasowe Energi nie podano przyczyn odwołania Jacka Golińskiego z funkcji prezesa zarządu. Goliński piastował to stanowisko od grudnia 2019 r. 

Iwona Waksmundzka-Olejniczak, która będzie pełniła obowiązki prezesa zarządu, została powołana do zarządu Energi 5 maja 2020 r., obejmując funkcję wiceprezeski ds. korporacyjnych. Wcześniej była dyrektorką biura relacji inwestorskich PKN Orlen. 

Zobacz wideo Rekordowe ceny uprawnień do emisji CO2. Baca-Pogorzelska: Energia będzie bardzo droga

Zasiadała też w radach nadzorczych Unipetrolu i Baltic Power. Wcześniej była odpowiedzialna za bankowość prywatną w Banku Ochrony Środowiska, a następnie za bankowość korporacyjną. Zajmowała również stanowiska kierownicze w Plus Banku i Invest Banku.

Kim jest Jacek Goliński?

Były prezes Energi to absolwent Wydziału Ekonomii i Zarządzania Politechniki Koszalińskiej (studia magisterskie, 2014). W roku 2017 ukończył studia Podyplomowe z zakresu Ekonomiki Rolnictwa i Agroenergetyki, natomiast w 2018 roku ukończył studia Podyplomowe Executive Master of Business Administration na Wyższej Szkole Handlu i Usług w Poznaniu.

Wcześniej, pełnił funkcję prezesa zarządu Inowrocławskich Kopalni Soli "Solino" zarządzając działalnością spółki oraz nadzorując realizację jej kluczowych wskaźników efektywności. Opracował i sprawował nadzór nad wdrożeniem strategii spółki, jak również nadzorował planowanie oraz realizację inwestycji.

Więcej o: