Agencja Mienia Wojskowego wyprzedaje autobusy, quady i tiry. Niektóre auta można nabyć "za grosze"

Agencja Mienia Wojskowego sprzedaje na swojej stronie internetowej odzież, obuwie czy naczynia, ale nie tylko. Agencja organizuje również aukcje, podczas których można kupić tiry, quady, autobusy czy wozy sanitarne za symboliczną kwotę.

Aukcje Agencji Mienia Wojskowego to prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Jak przekazała w rozmowie z portalem money.pl rzeczniczka prasowa AMW, Małgorzata Weber "wśród takiego asortymentu dominują stary, jelcze, podnośniki, przyczepy transportowe, zdarzają się też ciągniki Ursus i samochody terenowe tarpan".

Zobacz wideo Polscy spadochroniarze skaczą ze swoim samochodem

Autobus za 8 tys. zł lub Fiat za 3 tys. zł na aukcjach Agencji Mienia Wojskowego

Agencja Mienia Wojskowego co jakiś czas organizuje aukcje pojazdów, które zostały wycofane z użytku wojskowego. Autobusy, samochody dostawcze czy tiry są wystawiane w bardzo atrakcyjnych cenach. Na przykład w ostatnim czasie na aukcji w Bydgoszczy można było zakupić Fiata Ducato w kolorze miętowym za 3 tys. złotych. Z kolei w Warszawie i Gdyni sprzedano autobusy Autosan H9 po 8 tys. zł każdy. Na tym jednak nie koniec.

Na aukcjach można nabyć także quady np. arcit cat 400, który sprzedano za 9,3 tys. zł. Z kolei pod koniec maja za 8 tys. zł został zakupiony sanitarny Tarpan IVECO, a miesiąc wcześniej dawna sala opatrunkowa na Starze 660M2. 

Rzeczniczka AMW: Klientom nie brak pomysłów na zagospodarowanie, część pojazdów jest poddawana naprawie i remontom

W rozmowie z money.pl rzeczniczka przyznała, że kupującym nie brak zapału, ani pomysłów na odrestaurowanie autobusów czy samochodów. - Klientom nie brak pomysłów na zagospodarowanie, część pojazdów jest poddawana naprawie i remontom - te są wykorzystywane do przewozu ludzi i towarów, część pojazdów bardziej wyeksploatowanych służy kupującym do pozyskania części zamiennych lub jest złomowana - wyjaśniła Małgorzata Weber. Rzeczniczka przyznała również, że mikrobusy cieszą się dużą popularnością, a kupujący często wykorzystują je podczas wyjazdów na kempingi.

Więcej o: