Emerytura stażowa - dojdzie do zmian? Część seniorów oburzona

Emerytura stażowa - jakich zmian można się spodziewać? Ten temat budzi kontrowersje. Część emerytów wypatruje z niecierpliowością terminu wprowadzenia nowych świadczeń, ponieważ jak na razie ta koncepcja pozostaje jedną z niespełnionych obietnic wyborczych Andrzeja Dudy. Co wiadomo w tej sprawie?

Emerytury stażowe umożliwiają przejście na emeryturę po przepracowaniu określonej liczby lat, co w praktyce umożliwiłoby części pracujących obecnie osób na uzyskanie emerytury przed osiągnięciem wieku emerytalnego - 65 lat w przypadku mężczyzn i 60 w przypadku kobiet. 

Zobacz wideo Jak wcześnie młodzi powinni zainteresować się swoimi przyszłymi emeryturami? [Q&A]

Coraz więcej ofert pracy. Do łask wracają pośredniakiCoraz więcej ofert pracy. Do łask wracają pośredniaki

Emerytura stażowa. "Solidarność" nie czeka na ruch prezydenta

"Solidarność" podjęła aktywne działania w temacie emerytur stażowych i nie czekając na inicjatywę prezydenta Andrzeja Dudy, rozpoczęła zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem ustawy w tej sprawie.

Podpisując się pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą #EmeryturaZaStaż bierzesz udział w demokracji bezpośredniej. Jeżeli zbierzemy 100 tys. podpisów, to Sejm BĘDZIE MUSIAŁ rozpatrzyć projekt

- czytamy na stronie internetowej https://emeryturazastaz.pl.

- "Emerytura stażowa to dodatkowa, nowa możliwość przejścia na emeryturę bez względu na wiek po wykazaniu się okresem ubezpieczeniowym – 40 lat dla mężczyzn i 35 lat dla kobiet. Oznacza to, że jeśli w tym czasie wpłaciło się składki pozwalające na wypłatę co najmniej minimalnej emerytury, każdy będzie miał prawo dokonać wyboru, czy chce dalej pracować, czy zakończyć swoją aktywność i dzięki wypracowanemu przez lata kapitałowi przejść na zasłużony odpoczynek. Bo emerytura stażowa będzie prawem, a nie obowiązkiem" - tłumaczy "Solidarność".

Igrzyska olimpijskie. Kiedy się zaczynają i gdzie będzie można je obejrzeć? (zdjęcie ilustracyjne)Emerytura olimpijska. Komu się należy i ile wynosi?

Więcej o: