Daniel Obajtek potwierdza. Kryscina Cimanouska dołączyła do Grupy Sportowej Orlen

Kryscina Cimanouska jest już członkiem Grupy Sportowej Orlen - poinformował na Twitterze Daniel Obajtek. Biegaczka na zakończonych w zeszłym tygodniu igrzyskach olimpijskich w Tokio ubiegała się o azyl. Cimanouska nie chciała wracać do Białorusi.

Kryscina Cimanouska dołączyła do Grupy Sportowej Orlen - poinformował we wtorek prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. W ubiegłą środę białoruska biegaczka, startująca w igrzyskach olimpijskich w Tokio, otrzymała wizę humanitarną i przyleciała do Polski.

Cieszymy się, że Kryscina Cimanouska dołączyła do Grupy Sportowej ORLEN i naszych medalistów z Tokyo 2020. Liczymy na to, że za chwilę Kryscina wróci do sportowej rywalizacji. Wspieranie sportu to budowa silnej globalnej marki Orlen, ale też realizacja ważnych funkcji społecznych

- czytamy we wpisie Daniela Obajtka na Twitterze.

Kryscina Cimanouska przyleciała z olimpiady w Tokio do Warszawy chroniąc się przed represjami reżimu Aleksandra Łukaszenki. Zgodnie z obietnicą Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu białoruska lekkoatletka uzyska opiekę Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i będzie objęta stypendium sportowym oraz wsparciem indywidualnym.

Skrytykowała działaczy sportowych w swoim kraju, za co wycofano ją z igrzysk olimpijskich Tokio 2020

Kryscina Cimanouska w czasie Olimpiady w Tokio skrytykowała działaczy sportowych swojego kraju. W odpowiedzi związek sportowy wycofał ją z udziału w Igrzyskach Olimpijskich. Kazano jej się spakować i wywieziono ją na lotnisko, skąd miała wrócić do kraju. Biegaczka wyraziła obawę o swoje bezpieczeństwo po powrocie na Białoruś i poprosiła japońską policję o pomoc, a następnie schroniła się na terenie polskiej ambasady, gdzie otrzymała wizę humanitarną.

Więcej o: