Ile włożyć do koperty na wesele? Niektórzy dają ponad 1000 złotych

Lato to najbardziej popularna pora roku jeśli chodzi o organizację ślubów. Osoby zaproszone na wesele często zmagają się z jednym problemem - ile włożyć do koperty na wesele?
Zobacz wideo Agnieszka Mrozińska pokazała relacje ze swojego ślubu i wesela

Sezon weselny trwa w najlepsze. Towarzyszy mu odwieczne pytanie: ile włożyć do koperty na wesele? Często mówi się, że najważniejsza jest obecność na imprezie. Jednak nie wypada przychodzić na wesele bez koperty.

Ile do koperty na wesele? 300 zł to minimum

Nowożeńcy zazwyczaj oczekują, że pieniądze z kopert pozwolą zwrócić koszty organizacji imprezy. Bezpiecznie jest założyć, że koperty na wesele powinny zawierać od 300 złotych do 400 złotych. Jeśli dana osoba jest w trudnej sytuacji finansowej, to zapewne nawet 200 złotych wystarczy. Nowożeńcy powinni to zrozumieć i docenić gest.

Jednak koperty na wesele często zawierają znacznie wyższe kwoty. Zależą one przede wszystkim od tego, kto wręcza kopertę. W przypadku znajomego kwota 300 złotych powinna wystarczyć. Z drugiej strony rodzicom nie wypada wkładać do koperty takiej samej kwoty.

Ile do koperty na wesele? Niektórzy dają ponad 1000 zł

Na przykładach internautów, serwis nto.pl ustalił, ile powinno się włożyć do koperty na wesele. Jak czytamy, znajomi młodej pary zwykle wkładają minimum 300 złotych, a przyjaciele nie mniej niż 500 złotych. W przypadku dalszej rodziny jest to kwota od 300 złotych do 600 złotych. W tym zakresie mieszczą się również dziadkowie, którzy, według zestawienia, wkładają do koperty na wesele nie mniej niż 500 złotych.

Kto daje więcej pieniędzy? Według serwisu nto.pl, w przypadku bliskiej rodziny jest to kwota od 500 złotych do nawet 1000 złotych. Świadkowie dają co najmniej 800 złotych. A kto najwięcej wkłada do koperty na wesele? Okazuje się, że są to: rodzice chrzestni, rodzeństwo oraz rodzice (jeśli nie dokładali się do organizacji wesela). Mowa tutaj o kwotach przekraczających 1000 złotych.

Więcej o: