Dwie podwyżki stóp procentowych? Prezes PFR: Raty kredytów będą rosnąć

Łukasz Kijek
W najnowszym odcinku "Studia Biznes" rozmawiamy z prezesem Polskiego Funduszu Rozwoju m.in. o scenariuszach dla inflacji i ewentualnych podwyżkach stóp procentowych. W drugiej części programu gościem będzie Wojciech Szaraniec, przewodniczący Porozumienia Rezydentów. Tematem będzie protest pracowników ochrony zdrowia.

Inflacja w sierpniu osiągnęła poziom 5,4 proc., najwyższy od 20 lat. Poziom 5 proc. przekroczyła bowiem ostatnio w 2001 roku. Adam Glapiński, szef Narodowego Banku Polskiego, na wysokość wskaźnika reaguje jednak ze spokojem. Czy to błąd? Jakiej skali podwyżek możemy się spodziewać? Te pytania zadajemy w najnowszym "Studiu Biznes".

"Studio Biznes". Protest ratowników medycznych

W najbliższą sobotę 11 września pracownicy ochrony zdrowia organizują manifestację 11.09 pod hasłem Białe Miasteczko 2.0. Jakie są postulaty? Dlaczego zaproponowane zmiany przez Ministerstwo Zdrowia nie wystarczą? Rozmawiamy o tym z Wojciech Szaraniec, przewodniczącym Porozumienia Rezydentów.

Ratownicy medyczni 1 września rozpoczęli ogólnopolski protest. Nie zgadzają się też na wyjątkowo trudne warunki pracy i walczą od wielu dni o wyższe wynagrodzenia. Część z nich nie przyszła do pracy lub wzięła minimalną liczbę godzin podczas dyżurów. Ratownicy zapowiadają, że 11 września chcą wziąć udział w dużej manifestacji pracowników ochrony zdrowia, która ma odbyć się w stolicy.

"Studio Biznes". Ile kosztują siatkarskie mistrzostwa Europy?

W "Studiu Biznes" nie zabraknie też recenzji motoryzacyjnej Tomasz Korniejewa. Będzie także o sporcie w biznesie. Tym razem Dominik Wardzichowski odpowie na pytanie: Ile można zarobić i ile kosztuje organizacja siatkarskich mistrzostw Europy. Zobacz najnowszy odcinek "Studia Biznes"

Więcej o: