Axel Springer zwolnił naczelnego "Bilda" ze skutkiem natychmiastowym. Powodem romanse i nadużycia władzy

Julian Reichelt nie potrafił oddzielić spraw prywatnych od zawodowych i poświadczył przed zarządem nieprawdę - czytamy w komunikacie spółki Axel Springer. Nowym redaktorem naczelnym niemieckiego tabloidu zostanie Johannes Boie.

Więcej ważnych i ciekawych informacji ze świata na stronie Gazeta.pl

Jak czytamy w oświadczeniu medialnego giganta, Axel Springer uzyskał w ostatnich dniach "nowe informacje na temat aktualnego zachowania Reichelta". Zbadała te informacje i "zarząd dowiedział się, że Reichelt nie oddzielił wyraźnie spraw prywatnych od zawodowych nawet po zakończeniu postępowania zgodności (compliance) wiosną 2021 roku i powiedział zarządowi nieprawdę". 

Zobacz wideo Według jakich zasad pracują dziennikarze TVP?

Axel Springer zwolnił naczelnego "Bilda"

"Julian Reichelt tworzył 'Bild' drogą dziennikarstwa najwyższej próby, a dzięki 'Bild Live przygotował markę na przyszłość. Myśleliśmy, że uda się nam kontynuować model odnowy kultury, który wdrożyliśmy w redakcji i wydawnictwie 'Bild' wraz z Julianem Reicheltem. Niestety, to już nie jest możliwe" - podkreślił w oświadczeniu szef Axel Springer - Mathias Döpfner.

Instalacje Nord Stream 2 w Lubminie Niemcy. "Lubmin? Świetne miejsce". Tak się żyje w cieniu Nord Stream

Zarzuty o nadużywanie władzy przez redaktora naczelnego "Bilda" pojawiły się na początku marca. Jednocześnie firma podkreśliła, że nigdy nie było zarzutów molestowania seksualnego lub napaści na tle seksualnym przeciwko Julianowi Reicheltowi w ramach postępowania w sprawie zgodności. Pojawiły się jednak zarzuty o ugodowe romanse z osobami zatrudnionymi w "Bild" i przejawy nadużycia władzy w tym kontekście. 

Nowym redaktorem naczelnym i członkiem zarządu "Bild" zostanie 37-letni Johannes Boie, obecnie redaktor naczelny "Welt am Sonntag". Przed dołączeniem do Axel Springer w 2017 roku Boie pracował jako reporter i redaktor dla "Süddeutsche Zeitung" oraz rozwijał i zarządzał ofertą płatnych treści gazety.

Parada stanowiła element obchodów, których celem było uhonorowanie żołnierzy niemieckich pełniących w przeszłości służbę w Afganistanie Niemcy z obawami patrzą w przyszłość. "Ocalić, co jest do ocalenia"

Najlepiej sprzedająca się gazeta w Europie

"Bild" to niemiecki tabloid, ukazujący się codziennie od poniedziałku do soboty, niedzielne wydanie ukazuje się pod tytułem "Bild am Sonntag" i ma własną redakcję. Wydawcą gazety jest koncern Axel Springer. Pierwsze wydanie gazety ukazało się 24 czerwca 1952 roku. "Bild" jest najlepiej sprzedającą się gazetą w Europie i siedemnastą na świecie pod względem nakładu. Średni nakład dziennika wynosi ponad trzy miliony egzemplarzy.

Więcej o: