Wielka awaria w PKP Intercity. Bilety z Warszawy do Szczecina nawet za 24 zł. Jest decyzja

PKP Intercity mierzy się z niespodziewaną awarią systemu. Bilety, które można kupić za grosze, nie są więc wynikiem żadnej promocji, a błędu, który dotyczy tylko niektórych relacji. Za bilet na trasie Bydgoszcz-Warszawa zapłacimy teraz tylko niecałe 11 złotych.

Jak podaje Polsat News, awaria systemu w PKP Intercity polega na złym naliczaniu liczby kilometrów na trasie pomiędzy miastami, co decyduje o tym, jaką kwotę trzeba zapłacić za bilet.

Zobacz wideo Dr Majewski: Elektryczne pociągi już mamy. Stoją na torach, mogą wozić nas i nasze ładunki

Awaria w PKP Intercity. Bilety na pociąg można kupić za grosze

O usterce PKP Intercity poinformował Polsat News. Okazuje się, że przez awarię naliczania kilometrów pomiędzy miastami, można kupić bilety tańsze o nawet kilkanaście złotych. Za bilet na trasie Bydgoszcz - Warszawa zapłacimy zaledwie 11 złotych! Z kolei za przejazd pociągiem z Warszawy do Szczecina zapłacimy 24 zł.

Obniżone ceny biletów nie wyświetlają się od razu - w wyszukiwarce biletów są to ceny standardowe. Niższe kwoty widoczne są dopiero, gdy na stronie PKP Intercity potwierdzimy chęć zakupu biletu na dany pociąg.

Przeczytaj więcej najnowszych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Gigantyczne dynie z Istoku na PodlasiuDynia gigant z podlasia. Z 605-kilogramowej "Barbary" zupy nie będzie

Choć awaria może przynieść niektórym korzyść, to jest również sporym problemem dla podróżnych. Według wyliczeń systemu, który uległ awarii, Rzeszów i stolicę Polski dzieli mniej niż 20 kilometrów, co sprawia, że pasażerowie są pozbawieni możliwości zakupu biletów z przesiadką m.in. w Krakowie.

Tańsze bilety mają pozostać ważne. PKP Intercity: Trwają prace serwisowe

Zgodnie z informacjami Polsatu, problemy dotyczą również internetowych biletów, które podróżni otrzymują na maila. Podczas awarii system potwierdza dokonanie płatności, ale bilety nie docierają na skrzynki podróżujących - W najbliższym czasie wystąpi brak dostępu do systemu. Trwają prace serwisowe - powiedziała  Polsat News Anna Zakrzewska z biura prasowego spółki.

Pociąg (zdjęcie ilustracyjne)Awantura w pociągu jadącym do Warszawy. "Grupa agresywnych osób"

Dodała również, że osoby, które chcą zwrócić bilet internetowy, którego ważność rozpoczyna się w czasie niedostępności system lub wymienić go, powinny złożyć reklamację do PKP Intercity. - Sprzedaż biletów w pozostałych kanałach sprzedaży - kasach, aplikacji mobilnej, BILKOM-ie oraz automatach biletowych - jest dostępna. Bilety kupione zawczasu i przesłane na adres e-mail użytkownika pozostają ważne - sprecyzowała Anna Zakrzewska.

Więcej o: