Emerytury. ZUS: Większość emerytów otrzymuje swoje świadczenia bezgotówkowo

Coraz więcej emerytów pobiera świadczenie prosto na konto bankowe. Z danych opublikowanych przez ZUS wynika, że klienci, którzy otrzymują świadczenia bezgotówkowo, stanowią już ponad 75 procent.
Zobacz wideo Emerytury w Polskim Ładzie a składki zdrowotne. Kto straci, a kto zyska? [Q&A]

Bezgotówkowy sposób pobierania emerytury jest dla klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wygodny i bezpieczny. "Poziom ubankowienia wśród klientów Zakładu systematycznie wzrasta. Na koniec września 2021 r. wynosił 75,5 proc. - czytamy w komunikacie opublikowanym przez ZUS

Oddanie części autostrady A1 do użytkuŁatwiejszy przejazd A1. Oddano część z Radomska do Częstochowy [ZDJĘCIA, FILM]

ZUS. Wzrasta liczba osób pobierających emeryturę na konto bankowe

"Najliczniejszą grupą klientów pobierających świadczenia z ZUS są emeryci i renciści. Udział wypłat na konto w przypadku ich świadczeń to 74,9 proc." - wyjaśnia ZUS. Z danych zakładu wynika, że emeryci częściej decydują się na wpłatę świadczenia na konto, w ten sposób otrzymuje je 78 proc. emerytów. "Wśród osób, które niedawno przeszły na emeryturę, udział wypłat na konto to prawie 89 proc. - napisano w komunikacie ZUS. Co z osobami, które świadczenie otrzymują w gotówce? 

- Jak wskazują badania przeprowadzone wśród klientów ZUS, osoby, które swoje świadczenia nadal otrzymują w gotówce, obawiają się nowych technologii i potrzebują pomocy. A takiego wsparcia udzielić mogą najmłodsi, czyli dzieci lub wnuki "nieubankowionych" seniorów - przekazała Katarzyna Krupicka, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa podlaskiego cytowana przez radionadzieja.pl.

Więcej informacji na temat świadczeń przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

14. emerytura, zdjęcie ilustracyjne14. emerytura. Kiedy wypłata? Ostatni grupa czeka na przelewy

Emerytury 2021. "Czternastkę" otrzymało już około 870 tys. emerytów 

- Dodatkowe roczne świadczenie pieniężne, czyli tzw. czternastą emeryturę, otrzymało już prawie 870 tys. świadczeniobiorców, w łącznej kwocie ponad jednego mld zł - przekazała na początku listopada prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS. I dodała, że "łączny koszt wypłaty czternastych emerytur to jest ponad 11 mld zł. To dodatkowe świadczenie otrzyma w sumie ponad dziewięć mln osób, w tym prawie osiem mln w pełnej wysokości". 

14. emerytura trafiła do klientów ZUS razem z listopadową emeryturą, w tej chwili zostały już tylko dwie transze do wypłacenia świadczenia. Kolejne zostaną wypłacone przez ZUS w czwartek 25 listopada i w środę 1 grudnia.

Więcej o: