Łatwiejszy przejazd A1. Oddano część z Radomska do Częstochowy [ZDJĘCIA, FILM]

GDDKiA oddała do użytku 13 kilometrów nowych jezdni trzypasmowej autostrady A1 między Radomskiem a Częstochową. To 7 kilometrów jezdni w województwie łódzkim i 6 kilometrów w śląskim.

Więcej podobnych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, zakończyły się prace na zachodniej jezdni autostrady A1 między węzłem Radomsko i granicą województw łódzkiego i śląskiego. Oznacza to, że kierowcy zmierzający na południe kraju mają do dyspozycji trzy pasy ruchu, czyli całą szerokość jezdni na 7-kilometrowym odcinku na terenie województwa łódzkiego. Dotyczy to również sześciu kilometrów autostrady w województwie śląskim, od granicy województw w kierunku Częstochowy.

Zobacz wideo "Raków się nie zatrzyma. To jest najlepiej rozwijający się projekt w Polsce"

Marek Prusak z katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zaznaczył, że udostępnienie jezdni nie oznacza zakończenia budowy autostrady. W związku z tym na jezdni w kierunku południowym będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 100 kilometrów na godzinę. W kierunku północnym kierowcy mogą się poruszać dwoma pasami ruchu. Tam obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 kilometrów na godzinę.

GDDKiA: Wkrótce więcej dobrych wiadomości

Jeszcze w listopadzie kierowcy pojadą całą szerokością jezdni wschodniej, w kierunku Gdańska, na 12-kilometrowym odcinku Tuszyn - Piotrków Trybunalski Zachód. 

Jezioro Tuz w Turcji Było jezioro, nie ma jeziora. Różowe wody Tuz wyschły zupełnie

Łączny koszt prac budowlanych związanych z przebudową ponad 80 km starych odcinków drogi A1 od Tuszyna do Piotrkowa Trybunalskiego oraz DK1 od Piotrkowa Trybunalskiego do początku obwodnicy Częstochowy, to ponad 2,8 mld zł. Blisko 1,7 mld zł to dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Więcej o: