Zwolnił 900 pracowników przez Zoom. Rok temu nazwał ich "głupimi delfinami"

Prezes Better.com zwołał wideo spotkanie w aplikacji Zoom, na którym zwolnił 900 pracowników. Przedsiębiorca jest znany ze swoich kontrowersyjnych metod zarządzania. Przed rokiem nazwał pracowników "głupimi delfinami".

Vishal Garg, prezes firmy zajmującej się kredytami hipotecznymi, przed paroma dniami zwołał w aplikacji Zoom spotkanie pracowników. Wzięło w nim udział 900 osób, które nie spodziewały się tego co nadejdzie. W kilkuminutowym przemówieniu prezes powiedział, że firma jest w słabej sytuacji finansowej i niestety musi zwolnić wszystkich uczestników tego spotkania wideo. Garg twierdził, że to drugi razy, gdy musi podjąć taką decyzję. Za pierwszym razem się popłakał - mówił - ale tym razem postanowił być twardszy. 

Pracownicy otrzymają pensję za grudzień oraz trzymiesięczną odprawę. Łącznie pracę straciło 9 proc. zatrudnionych w Better.com. 

Zobacz wideo Nowy król średniej półki? Oto cztery rzeczy, które warto wiedzieć na temat Huawei nova 9 [TOPtech]

Pracownicy zaskoczeni zwolnieniem przez Zooma

Jeden ze zwolnionych pracowników na łamach NBC News informował, że był zdziwiony tą decyzją. Jak mówi, ciężko pracował, miał dobre opinie i uważał się za członka zespołu, który wiele oddał, by budować firmę. Tuż po spotkaniu odłączono mu komputer, a wiadomość z HR-u dostał dopiero godzinę później. 

Więcej informacji ze świata na stronie głównej Gazeta.pl 

Zwolnienie nastąpiło tuż po tym, jak Better.com dostało 750 mln zastrzyku gotówki od swoich inwestorów. W maju firma miała wejść na giełdę, ale decyzja ta została opóźniona. Zwolniony pracownik uważa, że oznacza to, że firma pilnie potrzebuje kapitału. 

Prezes Better.com Vishal Garg miał też zrzucać złe wyniki firmy na pracowników - wynika z wiadomości z firmowej sieci, do których dotarło Fortune. Garg miał oskarżać ich o okradanie klientów i narzekał na to, że zatrudniane przez niego osoby pracują zaledwie dwie godziny dziennie. 

Szef Better.com nazwał pracowników głupimi delfinami

Vishal Garg w mediach zaistniał przed rokiem, gdy wyciekł wysłany przez niego do pracowników mail, do którego dotarł Forbes. 

Jesteście CHOLERA ZA WOLNI. Banda GŁUPICH DELFINÓW... GŁUPIE DELFINY są łapane w siatkę i zjadane przez rekiny. WIĘC PRZESTAŃCIE. PRZESTAŃCIE NATYCHMIAST. ZAWSTYDZACIE MNIE

- napisał Garg do swoich pracowników

Więcej o: