Małgorzata Janowska z klubu PiS została dyrektorem ekonomicznym w Elektrowni Bełchatów

Małgorzata Janowska została powołana na stanowisko dyrektora ekonomiczno-finansowego Elektrowni Bełchatów. W czerwcu odeszła z klubu PiS i wróciła do niego po okołu dwóch tygodniach.

Do głównych obowiązków Małgorzaty Janowskiej należeć będzie usprawnianie procesów w obszarze finansów, m.in. w kontekście realizowanego procesu transformacji sektora energetyki konwencjonalnej, w którym Elektrownia Bełchatów ma odegrać ważną rolę stabilizatora polskiego systemu elektroenergetycznego - poinformowała TVN24 Biznes Sandra Apanasionek, rzeczniczka prasowa PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. Elektrownia Bełchatów jest częścią PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA, której udziały należą do grypy państwowego PGE Polska Grupa Energetyczna.

Małgorzata Janowska jest związana ze spółką z grupy PGE od ponad 5 lat

Janowska została powołana na stanowisko dyrektora ekonomiczno-finansowego Elektrowni Bełchatów w poniedziałek 13 grudnia. Jak przekazała rzeczniczka prasowa, posłanka PiS jest związana ze spółką PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna od marca 2016 r.

Przed powołaniem na nowe stanowisko koordynowała prace w departamencie rachunkowości. Podkreślono, że Janowska posiada wieloletnie doświadczenie w sektorze finansowym, w tym 12-letnie na stanowiskach menadżerskich w bankowości.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Odeszła z PiS. Wróciła po dwóch tygodniach. "Dziękuję Jarosławowi Kaczyńskiemu"

W drugiej połowie czerwca bieżącego roku Małgorzata Janowska, Zbigniew Girzyński i Arkadiusz Czartoryski ogłosili odejście z klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości. Po ich decyzji klub PiS liczył 229 osób i stracił samodzielną większość.

Janowska wróciła jednak do klubu po ok. dwóch tygodniach, o czym poinformował 14 lipca Jarosław Kaczyński. - Mamy już 232 osoby w naszym klubie. Pani poseł Janowska, co prawda nad czym boleję, zmieniając partię (na Partię Republikańską - red.), zdecydowała się na powrót do nas - mówił na konferencji.

- Dziękuję Jarosławowi Kaczyńskiemu, Adamowi Bielanowi i Mateuszowi Morawieckiemu za dyskusje dotyczące energetyki, bo to był główny powód odejścia z partii. Mamy wspólny cel - walkę o bezpieczeństwo energetyczne. Niedługo zostanie przedstawiony specjalny projekt dla Bełchatowa i mam nadzieję, że nasza współpraca będzie dobrze wyglądać. Walczę o moje miasto i mieszkańców Bełchatowa, by mieli bezpieczeństwo pracy, i żeby to miasto nie stało się martwym miastem. Dziękuję za rozmowy, za program dla Bełchatowa - mówił Małgorzata Janowska.

Zobacz wideo Piotr Woźny: Przed polską energetyką dekada gigantycznych wyzwań
Więcej o: