Polski Ład. Ponad 72 proc. Polaków nie wie, ile wyniesie ich pensja [SONDAŻ]

Ile wyniesie pensja po wprowadzeniu Polskiego Ładu? Okazuje się, że nie wie tego prawie 3/4 ankietowanych - tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez United Surveys. Mimo to większość uważa, że na zmianach skorzysta.
Zobacz wideo Czy powinniśmy się przywiązywać do styczniowych zasad Polskiego Ładu?

United Surveys przeprowadziło sondaż dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej", w którym zapytało badanych o Polski Ład. Okazuje się, że zdecydowana większość Polaków nie wie, ile wyniesie ich pensja w związku ze zmianami podatkowymi. 

Polacy nie wiedzą, ile wyniesie ich pensja w związku z Polskim Ładem

Tylko 27,4 proc. ankietowanych wie, ile wyniesie ich pensja po wprowadzeniu Polskiego Ładu. 72,6 proc. natomiast nie wie, ma wątpliwości lub odmawia odpowiedzi. Mimo to 24,5 proc. uważa, że ich pensja będzie "raczej wyższa", a kolejne 2 proc., że wzrośnie zdecydowanie. 16,8 proc. uważa natomiast, że wynagrodzenie się nie zmieni. Zdaniem 21.1 proc. ich pensja w nowym roku będzie "raczej niższa", 5,7 proc. uważa, że wysokość wynagrodzenia zdecydowanie zmaleje, a 29,9 proc. nie umie odpowiedzieć na zadane pytanie. Szczegóły badania (czas przeprowadzenia, liczba osób nim objętych) nie zostały określone.

Więcej aktualnych wiadomości z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Spadek poparcia dla PiS-u po wprowadzeniu Polskiego Ładu

Ostatnie dwa sondaże pokazują, że zamieszanie związane z wprowadzeniem Polskiego Ładu negatywnie odbiło się na poparciu dla Prawa i Sprawiedliwości. Wg badania CBOS, gdyby wybory odbyły się w styczniu, na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 29,4 proc. ankietowanych, co stanowi spadek o 1,8 p.p. Tymczasem w sondażu "Super Expressu" Zjednoczona Prawica zaliczyła spadek o 3,57 p.p. (swój głos zadeklarowało 32,81 proc. badanych). Tymczasem w wyborach do Sejmu w 2019 roku Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 43,59 proc. głosów.

Więcej o: