Nieoficjalnie: Artur Soboń nowym wiceministrem finansów. Ma naprawić Polski Ład

Z ustaleń dziennikarza RMF FM wynika, że Artur Soboń zostanie nowym wiceministrem finansów. Nieoficjalnie polityk ma odpowiadać za "naprawienie Polskiego Ładu".

Informację przekazał dziennikarz RMF FM Roch Kowalskich. W nieoficjalnych rozmowach ministrowie już wcześniej zauważali, że za bałagan wokół Polskiego Ładu odpowiada Ministerstwo Finansów, które w ich opinii nie przeprowadziło odpowiednich symulacji.

Zobacz wideo Polski Ład krok po kroku - wypełniamy najważniejsze dokumenty

Artur Soboń nowym wiceministrem? Nieoficjalne ustalenia potwierdził już rzecznik rządu

Współpracownicy premiera Mateusza Morawieckiego wskazywali nawet, że urzędnicy patrzyli na skutki Polskiego Ładu w skali makro - rocznych dochodów, zamiast na skalę miesięczną, jak wszyscy zatrudnieni.

Z informacji RMF FM wynika, że naprawianiem Polskiego Ładu zająć się ma teraz Artur Soboń. Polityk ma zostać zaprzysiężony na nowe stanowisko w przyszłym tygodniu. Oznacza to, że będzie siódmym już wiceministrem Ministerstwie Finansów.

Później doniesienia te potwierdził także rzecznik rządu. - Artur Soboń przejdzie z Ministerstwa Rozwoju i Technologii do Ministerstwa Finansów, aby wesprzeć wdrożenie Polskiego Ładu - przekazał Piotr Müller.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Kim jest Artur Soboń? Może zostać nowym wiceministrem finansów

Artur Soboń jest absolwentem Wydziału Nauk Humanistycznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, gdzie studiował historię. Poza tym ukończył studia podyplomowe z zakresu prawa Unii Europejskiej na UMCS oraz rachunkowości i finansów na KUL. W 2011 roku uzyskał magisterium z zarządzania w Szkole Głównej Handlowej. W tym samym roku ukończył też na SGH studia doktoranckie z ekonomii.

Jako polityk należał do: do Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego, Przymierza Prawicy oraz Prawa i Sprawiedliwości. W 2010 i 2014 roku był wybierany na radnego sejmiku lubelskiego z ramienia PiS. W 2015 roku po raz pierwszy dostał się do Sejmu.

W 2018 roku został wiceministrem w resorcie Inwestycji i Rozwoju, gdzie zajmował się budownictwem, planowaniem i zagospodarowaniem przestrzennym oraz mieszkalnictwem. W 2019 roku ponownie został wybrany na posła, a po przekształceniach w ministerstwach przeszedł do Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. Od 2019 roku Artur Soboń pracował w Ministerstwie Aktywów Państwowych. W 2021 roku przeniósł się do Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Obecnie jest też pełnomocnikiem prezesa Rady Ministrów do spraw rozwoju lokalnego.

Więcej o: