Artur Soboń nowym wiceministrem finansów. Rzecznik rządu: Wesprze wdrażanie Polskiego Ładu

Sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii Artur Soboń przejdzie do Ministerstwa Finansów - przekazał w sobotę rzecznik rządu Piotr Müller. Jak poinformował, Soboń ma "wesprzeć wdrażanie" obowiązującej od nowego roku reformy podatkowej, czyli Polskiego Ładu.

"Polski Ład to m. in. największa reforma obniżająca podatki, tworząca solidarny system podatkowy. Premier Mateusz Morawiecki zdecydował, że jej wdrożenie wesprze Artur Soboń, który m.in. podpisał umowę społeczną w górnictwie i doprowadził do szerokiego przekształcenia użytkowania wieczystego we własność" - przekazał w sobotę na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller.

Artur Soboń nowym wiceministrem finansów

Jak dodał, Artur Soboń przejdzie z Ministerstwa Rozwoju i Technologii do Ministerstwa Finansów.

"Wdrożenie każdej dużej zmiany jest wyzwaniem organizacyjnym. Cel reformy jest jasny - sprawiedliwe, niższe podatki - wyższe pensje Polaków" - wskazał Müller.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Wejście w życie Polskiego Ładu wywołało spory chaos, a przedstawiciele niektórych zawodów na początku roku otrzymali w związku ze zmianami niższe pensje.

- Nie przymykamy też oczu na jakiekolwiek potknięcia, nakazałem Ministerstwu Finansów pracę w trybie natychmiastowym, od początku roku te prace się toczą. Już wyrównano np. wynagrodzenia dla mundurówek, już wyrównywane są zmiany, które wynikały z innego naliczenia wynagrodzeń przez niektóre samorządy dla nauczycieli - mówił w piątek premier Mateusz Morawiecki.

Zobacz wideo Polski Ład krok po kroku - wypełniamy najważniejsze dokumenty

Kim jest Artur Soboń?

Artur Soboń jest obecnie sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii i pełnomocnikiem Prezesa Rady Ministrów do spraw rozwoju lokalnego. W latach 2018-2019 był sekretarzem stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, odpowiedzialnym miedzy innymi za budownictwo oraz Program Operacyjny Polska Wschodnia 2014-2020.

W 2019 roku pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej i później w Ministerstwie Aktywów Państwowych, gdzie pełnił funkcję pełnomocnika rządu do spraw transformacji spółek energetycznych i górnictwa węglowego. Od 2015 r. jest posłem Prawa i Sprawiedliwości.

Jako pierwsze o nowej roli Artura Sobonia w rządzie poinformowało radio RMF FM.

Więcej o: