PIT-11 dla pracownika. Do kiedy pracodawca musi wysłać deklarację?

Pracodawcy mają obowiązek przekazać deklaracje PIT-11 swoim pracownikom. Do kiedy muszą wysłać formularze za 2021 rok? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Zeznania podatkowe PIT będzie można składać od 15 lutego 2022 r. Natomiast ostateczny termin na złożenie rozliczenia PIT mija 2 maja 2022 r. (ponieważ 30 kwietnia wypada w sobotę).

Deklaracja podatkowa PIT (zdjęcie ilustracyjne)PIT. Ulga na internet 2022. Można odliczyć nawet 1520 zł. Kto może skorzystać?

PIT-11 za 2021 rok. Do kiedy pracodawca musi go wysłać pracownikowi?

Pracodawcy zatrudniający osoby fizyczne bądź wypłacający im wynagrodzenia mają obowiązek złożyć wszystkie deklaracje do Urzędu Skarbowego do 31 stycznia 2022 r. w formie elektronicznej.

Natomiast termin przesłania pracownikom formularza PIT-11 za 2021 r. mija 28 lutego. W tym przypadku pracodawca nie ma obowiązku dostarczania dokumentu w formie elektronicznej - deklaracja może zostać przekazana pracownikom również w tradycyjnej formie papierowej.

Więcej informacji podatkowych przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zdjęcie ilustracyjnePIT 2022. Sprawdź, co możesz odliczyć od podatku [LISTA]

Deklarację podatkową PIT warto wypełnić samodzielnie

Od 2019 r. dokumenty do rozliczenia podatków, dla wszystkich rozliczających się m.in. na formularzu PIT-37, przygotowuje Urząd Skarbowy. Nie trzeba ich nawet zatwierdzać, gdyż po 30 kwietnia fiskus zrobi to za nas automatycznie. Warto jednak zrobić to samemu z kilku powodów.

Po pierwsze, samodzielne rozliczenie deklaracji podatkowej sprawi, że szybciej otrzymamy zwrot podatku. Składając dokumenty w formie elektronicznej, otrzymamy na nasze konto bankowe zwrot w ciągu 45 dni. W przypadku deklaracji papierowej, na zwrot podatku trzeba czekać nawet 3 miesiące.

Po drugie, jeśli sami wypełnimy deklarację podatkową, będziemy moli skorzystać z różnych ulg podatkowych, np. z ulgi na internet. Urząd Skarbowy sam nie uwzględni w zeznaniu ulgi, nawet jeśli przysługuje nam do niej prawo.

*****

Siema! Gazeta.pl kolejny już raz gra #JedenDzieńDłużej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każde dodatkowe wsparcie dla tej akcji jest bezcenne. Licytujcie i kwestujcie razem z nami!

Zobacz wideo Kiedy Polski Ład może być niekorzystny dla podatnika? Ekspertka wyjaśnia
Więcej o: