Ulga "Pałacyk Plus". Orlen wydał oświadczenie po materiale dot. zakupu dworku przez Daniela Obajtka

W piątkowym wydaniu "Faktów" TVN wyemitowano materiał dotyczący zakupu nieruchomości w Lęborku Borkowskim przez prezesa Orlenu Daniela Obajtka. Zakup dworku, do którego doszło w 2019 roku, pokazano w kontekście nowej ulgi "Pałacyk Plus", która umożliwia właścicielom takich nieruchomości obniżenie podatku nawet do zera. Rzeczniczka Orlenu wydała w tej sprawie oświadczenie.

Ulga podatkowa w ramach Polskiego Ładu umożliwia właścicielom dworków czy pałacyków obniżenie podatku nawet do zera. "Sky is the limit. Ta ulga jest królową wszystkich ulg" - pisze na LinkedIn Jowita Pustuł, doradczyni podatkowa i radczyni prawna, adiunkt w Katedrze Prawa Finansowego Uniwersytetu Jagiellońskiego, która zwróciła uwagę na ten element reformy podatkowej.

Zobacz wideo Q&A o Polskim Ładzie. "Co oznacza zasada Morawieckiego?" Ekspert wyjaśnia

"Pałacyk Plus" a zakup Daniela Obajtka. Rzeczniczka Orlenu wydaje oświadczenie

Po piątkowym wydaniu "Faktów" TVN, sugerującym powiązanie pomiędzy ulgą "Pałacyk Plus" a zakupem nieruchomości w Borkowie Lęborskim przez Daniela Obajtka (mowa o posiadłości kupionej w 2019 roku), rzeczniczka Orlenu wydała w tej sprawie oświadczenie. W oświadczeniu czytamy, że "skandalem jest sugerowanie, iż ustawa jest skonstruowana stricte pod prezesa państwowego giganta".

Protest antyszczepionkowców na placu przed Zgromadzeniem Narodowym w Sofii Szturm antyszepionkowców na budynek bułgarskiego parlamentu. Starcia z policją

"Dlatego po raz kolejny informujemy, że nieruchomość została zakupiona z przeznaczeniem na uruchomienie centrum rehabilitacji dla dzieci z niepełnosprawnościami, w tym z zespołem Tourette'a. Najpierw została przekazana w zarządzanie fundacji Kresy Wschodnie. Obecnie jest w gestii Fundacji Integracji Przez Sport HANDICAP, z którą podpisano umowę na 40 lat. Nie jest prawdą, jak stwierdzono w materiale, że umowa w każdej chwili może zostać wypowiedziana. Umowa zawiera bowiem twarde zapisy uniemożliwiające jej rozwiązanie, kiedy będą realizowane założone cele statusowe" - napisała rzeczniczka spółki w oświadczeniu, które zostało opublikowane na Twitterze.

Ulga "Pałacyk Plus" to "prawdziwy rarytas". Umożliwia obniżenie podatku do zera

Nowa ulga "Pałacyk Plus", która znalazła się w Polskim Ładzie, pozwala właścicielom dworków i pałacyków obniżyć dochód do opodatkowania (a więc i sam podatek) nawet do zera. 

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

"Prawdziwy rarytas wymyślony przez Polski Ład. Ta ulga jest królową wszystkich innych ulg. Umożliwia odliczenie od dochodu 500 tys. zł rocznie, a można i więcej. [...] Pałacyk Plus ma najszerszy zakres z wszystkich nowych ulg. Zapewnia znacznie większe korzyści niż ulgi dla klasy średniej, na powrót, dla emerytów oraz rodzin 4 plus razem wzięte. Chowa się też przy nim ulga dla samotnych rodziców z kwotą 1,5 tys. zł rocznie" - pisała o nowej uldze na LinkedIn dr Jowita Pustuł, doradczyni podatkowa oraz radczyni prawna. Więcej na temat ulgi przeczytasz w materiale: 

Mateusz Morawiecki. Polski Ład Pałacyk Plus. Polski Ład z niespodzianką. 'Królowa wszystkich ulg'

Siema! Gazeta.pl kolejny już raz gra #JedenDzieńDłużej dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każde dodatkowe wsparcie dla tej akcji jest bezcenne. Licytujcie i kwestujcie razem z nami!

Więcej o: