Twój e-PIT z problemami. Polacy rzucili się do rozliczeń. "Niestety, nie można przejść do tej strony"

Usługa Twój e-PIT, która służy do rozliczenia zeznania podatkowego za rok 2021, jest już aktywna. Dla części użytkowników jedynie w teorii, bo zalogowanie się do systemu w praktyce może być mocno utrudnione. Ministerstwo Finansów informuje, ile osób złożyło już zeznania.

Podatnicy, którzy chcieli w godzinach porannych skorzystać z systemu Twój e-PIT, który umożliwia rozliczenie się z fiskusem, napotykają problemy. Zainteresowanie ze strony Polaków jest tak duże, że serwery Ministerstwa Finansów nie zawsze są w stanie wyświetlić stronę. "Niestety… nie można przejść do tej strony. Witryna urzadskarbowy.gov.pl potrzebowała za dużo czasu na odpowiedź"  - widzimy na ekranie monitora, gdy próbujemy zalogować się do systemu. 

Więcej informacji gospodarczych na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jan Maria Jackowski był gościem Porannej Rozmowy Gazeta.pl (15.02)

Twój e-PIT z problemami? Ministerstwo Finansów komentuje

Na problem zwrócił uwagę m.in. Rafał Mundry, ekonomista. "Strona trochę przeciążona. Nie zawsze wchodzi. Ale i tak interfejs jest prosty i przyjemny. Jak działa, to jest super. Oby inne strony też tak działały w Polsce" - napisał. 

Problemy z dostępem do systemu skomentowało także Ministerstwo Finansów. Zapewniło, że rozliczenie się za pomocą witryny jest możliwe. "Usługa Twój e-PIT działa poprawnie. Od północy zostało złożonych już ok. 40 tys. zeznań" - czytamy.

Urząd SkarbowyTwój e-PIT. Od kiedy można złożyć zeznanie podatkowe za 2021? Jest data

Zaakceptuj PIT, który przygotował fiskus lub wypełnij swój

Twój e-PIT to usługa, dzięki której można rozliczyć się z urzędem skarbowym. Działa w sposób całkowicie automatyczny. Po zalogowaniu możemy zaakceptować rozliczenie przygotowane przez urzędników fiskusa i kliknąć "wyślij", co jest równoznaczne ze złożeniem zeznania. 

Mamy też możliwość jego modyfikacji, edycji numeru konta, na który zwrócony ma zostać nam podatek - o ile przysługuje nam zwrot. Możemy też zmienić organizację, do której trafi 1 proc. z naszego podatku. Państwowy system w sposób automatyczny rozlicza jedynie ulgę na dziecko. Osoby, które mają do rozliczenia kilka ulg - na przykład na internet, termomodernizacyjną - muszą modyfikować zeznanie podatkowe. W tym celu trzeba je odrzucić i w odpowiednich rubrykach samodzielnie wprowadzić odpowiednie kwoty. Można użyć wbudowanego w system Twój e-PIT formularza. Ale nie jest to konieczne - podatek może za nas rozliczyć księgowy lub też możemy wykorzystać zewnętrzny serwis. 

Zamek w StobicyTak rośnie zamek w Stobnicy. Byliśmy na miejscu i mamy zdjęcia

Więcej o: