Twój e-PIT. Od kiedy można złożyć zeznanie podatkowe za 2021 rok? Kiedy urząd skarbowy prześle pieniądze?

Osoby, którym przysługuje zwrot podatku za rok 2021, z pewnością interesuje, od kiedy dostępna będzie usługa Twój e-PIT, oraz to, ile urząd skarbowy ma czasu na zwrot podatku za rok 2021. Kalendarz warto poznać, bo na pieniądze można czekać nawet do sierpnia. Jak otrzymać zwrot podatku szybciej?

Twój e-PIT, rzadowa usługa, dzięki której można złożyć zeznanie podatkowe, zostanie wkrótce udostępniona użytkownikom. Za jej pośrednictwem będzie można złożyć PIT-37, PIT-38, PIT-28 i PIT-36. Dzięki niej dowiemy się, czy przysługuje nam zwrot podatku, albo jaką mamy niedopłatę. System umożliwia zaakceptowanie zeznania przygotowanego za nas przez Urząd Skarbowy. Za jego pomocą można też rozliczyć się z małżonkiem. 

Twój e-PITTwój e-PIT https://urzadskarbowy.gov.pl/services

Więcej informacji gospodarczych na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Radosław Sikorski był gościem Porannej Rozmowy Gazeta.pl (14.02)

Twój e-PIT. Od kiedy można składać zeznanie podatkowe?

Na stronie urzadskarbowy.gov.pl widoczna jest informacja, że "usługa jest niedostępna do 14 lutego". Wszystko wskazuje jednak na to, że zeznanie podatkowe za rok 2021 będzie można złożyć nieco później.

Po wybraniu odpowiedniej usługi pokazuje się bowiem inny komunikat. "Usługa Twój e-PIT jest niedostępna z powodu prac serwisowych, związanych z przygotowaniem zeznań za 2021 rok. Zapraszamy ponownie 15 lutego. Przepraszamy za utrudnienia" - czytamy na stronie.

Twój e-PITTwój e-PIT https://urzadskarbowy.gov.pl/services

Rozliczenia podatkowe (zdjęcie ilustracyjne)Ulgi podatkowe PIT 2022. Co można odliczyć? Urząd Skarbowy o tym nie przypomni

Od kiedy będzie działać usługa twój e-PIT? Kiedy urząd skarbowy prześle pieniądze

Infolinia Krajowej Informacji skarbowej potwierdza, że usługa e-PIT dostępna będzie od 15 lutego. "Proszę spróbować rano" - informuje urzędniczka, gdy dzwonimy na infolinię. Pytana o to, czy usługa będzie działać już po północy, twierdzi, że "można sprawdzać". - Pierwszego dnia mogą jednak pojawić się problemy z zalogowaniem do usługi" - informuje. 

Dlaczego warto spieszyć się z zatwierdzeniem zeznania podatkowego? Powody do pośpiechu mają wyłącznie osoby, którym przysługuje zwrot. Jeśli bowiem zeznanie zatwierdzimy do 15 lutego 2022 roku, urząd skarbowy środki prześle nam najpóźniej 1 kwietnia 2022 roku. 

Dla deklaracji złożonych elektronicznie w terminie od 16 lutego do 2 maja 2022 roku termin zwrotu wynosi 45 dni. Liczony jest od dnia następnego po złożeniu deklaracji. Dla deklaracji "papierowych" termin jest dłuższy. Skarbówka na rozliczenie podatku ma trzy miesiące. 

Jak informuje serwis e-Pity dla PIT-37 lub PIT-38, których podatnik nie złożył, termin zwrotu wynosi trzy miesiące, licząc od 2 maja 2022 roku. "Termin zwrotu to maksymalnie 3 sierpnia 2022 r.". 

Rozliczenia podatkowePIT za 2021 rok. Od kiedy można się rozliczyć? Jak otrzymać szybciej zwrot?

Więcej o: