InPost zawiesza "paczkę w weekend" z powodu niżu Eunice. Prezes Brzoska: W sobotę nie wychodźcie z domku

InPost w związku z niżem Eunice i złymi warunkami pogodowymi zawiesił paczkę w weekend. Wcześniej, z powodu niebezpieczeństwa wywołanego wichurami, firma wydłużyła czas na odbiór przesyłek. Prezes InPostu Rafał Brzoska zachęca do pozostania jutro w domach.

Ze środy na czwartek do Polski zaczął wkraczać niż Dudley. Jego przyjście poskutkowało wichurami w całym kraju. Teraz nadciąga do naszego kraju niż Eunice, który również ma się objawiać silnym wiatrem i mocnymi opadami deszczu. Z tego powodu InPost postanowił nieco zmienić zasady dla klientów, by chronić zarówno ich, jak i kurierów

Zobacz wideo Rozmowa o pracy - oczekiwania

InPost zawiesza paczkę w weekend

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa znów przestrzega przed silnym wiatrem w całej Polsce w piątek oraz sobotę. RCB zaleca, by zostać w te dni w domu. Na wybrzeżu wiatr może osiągnąć w porywach do 125 km/h, a w reszcie kraju do 90 km/h. Tylko w tym tygodniu ma spaść na Pomorzu więcej deszczu, niż pada zazwyczaj przez miesiąc.

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl 

Ponownie na tę informację zareagował InPost. Prezes Rafał Brzoska przekazał na LinkedIn, że firma zawiesza działanie usługi "paczka w weekend", by kurierzy nie musieli pracować w ciągu dwóch najbliższych dni. Prezes InPostu zapewnił, że firma nie pobierze żadnych opłat za nadane już paczki z dostawą weekendową. 

Przepraszamy i prosimy, by odbierać przesyłki albo dziś, albo w niedzielę, a w sobotę nie wychodźcie z domku

- napisał w piątek Rafał Brzoska.

W wideo załączonym do postu prezes InPost zapewnił, że firma zrobi wszystko, by paczki dotarły do adresatów w poniedziałek z samego rana.  

InPost przedłuża czas na odbiór paczki

Pierwszy alert, w którym zalecano zostać w domu, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało do Polaków w środę. Następnego dnia InPost podał klientom informację, że ze względu na porywisty wiatr wydłuża czas na odbiór paczek. Każda przesyłka ma czekać w paczkomacie dodatkowe 48 godzin, licząc od czwartkowego popołudnia. 

Więcej o: