Wichura w Londynie. "Miota nim jak szatan". 100 tys. osób ogląda lądujące samoloty [RELACJA WIDEO]

Niż Eunice dotarł już do Wielkiej Brytanii. Samoloty zmagają się z trudnymi warunkami przy lądowaniu. Przynajmniej dwa z nich musiały zrezygnować z lądowania przy pierwszym podejściu. Relację z lotniska Heathrow ogląda w piątek przeszło 100 tys. osób.

"Eunice będzie jedną z najgorszych burz od dziesięcioleci" - tak o orkanie, który uderza w Wyspy Brytyjskie, pisze BBC. Mieszkańcy wielu regionów, w tym Londynu, są ostrzegani, by pozostać w domu z uwagi na zagrożenie. Meteorolodzy zapowiadają wiatr do 130 km/h, intensywne opady śniegu i deszczu ze śniegiem.

Zobacz wideo Rozmowa o pracy - oczekiwania

Eunice utrudnia lądowanie samolotom

Eunice zaczyna już powoli docierać do Wielkiej Brytanii. Porywiste wiatry występują m.in. na londyńskim lotnisku Heathrow. Wiele samolotów ma problemy z lądowaniem, a przy podejściu widać, jak rzuca nimi bardzo silny wiatr. Aż chce się rzecz "miota nim jak szatan", nawiązując do jednego ze słynnych internetowych cytatów. 

Wideorelację na żywo pokazuje w internecie m.in. gazeta "The Sun" oraz kanał BIG JET TV. Pierwsza z nich nie cieszy się jednak dużą popularnością (nieco ponad 500 oglądających), podczas gdy drugą ogląda przeszło 100 tys. osób. Jednocześnie trwa czat, na którym można komentować przekaz. 

 

Nie wszystkie samoloty zdołały wylądować

Samoloty przy lądowaniu mają wyraźne kłopoty. Część z nich nie była nawet w stanie wylądować.

O jednym z takich przypadków informuje telewizja Sky News. Tuż przed posadzeniem maszyny na płycie lotniska, pilot zdecydował się go podnieść, by ponownie wylądować po 20 minutach krążenia nad miastem. Nieudane lądowanie można zobaczyć w relacji BIG JET TV. W lewym dolnym rogu wyświetlana jest data i godzina. Wystarczy odnaleźć próbę lądowania o godz. 11:05.

Więcej informacji ze świata na stronie głównej Gazeta.pl 

Wcześniej nieudaną próbę lądowania podjął pilot samolotu o 10:16. Musiał jednak maszynę poderwać i poszukać szansy przy kolejnym podejściu. Ten sam samolot lub maszyna tego samego przewoźnika 10 minut później, o 10:26 wykonała spektakularne nurkowanie. 

Więcej o: