Orange wyłącza rosyjskie programy. KRRiT wykreśla je z rejestru

Rzecznik prasowy Orange Polska Wojtek Jaczyński poinformował w czwartek na Twitterze, że w związku z rosyjską agresją na Ukrainę sieć wyłącza wszystkie rosyjskie kanały telewizji. Zapowiedziano też obniżenie cen połączeń na Ukrainę o ponad 80 proc.
Zobacz wideo Protest pod ambasadą Rosji w Warszawie

"W związku z agresją na Ukrainę wyłączamy wszystkie rosyjskie kanały w telewizji od Orange" - napisał w czwartek przed godz. 18 rzecznik prasowy Orange Polska Wojtek Jabczyński. 

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Cyfryzacji Janusz Cieszyński przekazał z kolei, że "Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła uchwałę dot. wykreślenia z rejestru programów rozprowadzanych rosyjskich kanałów, w tym Russia Today" - czytamy. 

Rosyjskie programu zostały wyłączone również z oferty UPC Polska, o czym po godz. 19 poinformował na Twitterze Michał Fura z UPC. 

Protesty przeciwko rosyjskiej inwazji na UkrainęUE nie odetnie Rosji od SWIFT. "Daleko idące konsekwencje"

Orange, Play i T-Mobile obniżają ceny połączeń na Ukrainę 

Kilka godzin wcześniej Orange Polska poinformowało też o obniżeniu cen połączeń na Ukrainę. "W tym wyjątkowo trudnym dla Ukrainy czasie Orange Polska i nju mobile od jutra obniżają ceny połączeń międzynarodowych z Polski na Ukrainę o ponad 80 proc. To wsparcie znacząco ułatwi kontakty mieszkającym w Polsce Ukraińcom z ich rodzinami i bliskimi pozostającymi w kraju" - czytamy na stronie biura prasowego Orange Polska

Ceny połączeń zostały obniżone do 29 groszy za minutę, co jest stawką jak za połączenie krajowe. Dotyczą one wszystkich połączeń wykonywanych z telefonów komórkowych Orange i nju mobile na ukraińskie numery stacjonarne oraz komórkowe. Tańsze rozmowy mają obowiązywać do 10 marca. 

Strona internetowa Kremla nie działaWojna Rosja-Ukraina. Nie działają rosyjskie rządowe strony internetowe

"Dla użytkowników Orange Flex przygotowano pakiet rozmów międzynarodowych na Ukrainę: 100 minut na 30 dni za 0 zł. Wystarczy wpisać kod UKRAINA w polu kody promocyjne w swojej aplikacji Flex, by odebrać bezpłatny pakiet. W Orange Flex w każdym z pakietów social pass jest darmowy. Daje on możliwość korzystania z komunikatorów bez limitu GB, za darmo. W skład social pass wchodzą m.in. WhatsApp, Viber, Messenger, Facebook, Telegram, Twitter" - podaje Orange Polska. 

Do akcji wsparcia obywateli Ukrainy przyłączyły się też Play oraz T-Mobile. Użytkownicy Play od 25 lutego użytkownicy będą mogli skorzystać z darmowych 120 minut na połączenia do największych operatorów na Ukrainie, jak Vodafone, Lifecell czy Kyivstar. Wszyscy klienci mogą też skorzystać z obniżonych cen połączeń na Ukrainę - zamiast 29 groszy zapłacą 5 groszy za minutę 

T-Mobile wprowadził natomiast 300 minut na rozmowy międzynarodowe dla Ukrainy i dodatkowe 10 GB internetu. Ofertą objęte są taryfy abonamentowe, T?Mobile na kartę, MIX i Heyah na kartę. 

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: