Hakerzy powiązani z Anonymous zablokowali satelity szpiegowskie Rosji. "Serwer wyłączony"

Hakerzy powiązani z grupą Anonymous powiadomili o włamaniu i wyłączeniu centrum kontroli rosyjskiej agencji kosmicznej Roskosmos. W wyniku cyberataku Rosja miała utracić dostęp do swoich szpiegowskich satelitów.

NB65 to grupa hakerów, która 27 lutego wypowiedziała cyberwojnę Rosji za jej atak na Ukrainę. "Anonymous nie są sami. NB65 również oficjalnie wypowiedziało wojnę cybernetyczną Rosji. Chcecie najechać Ukrainę? Dobrze. Stawcie czoła oporowi całego świata" - napisała grupa na Twitterze.

W poniedziałek hakerzy z NB65 przekazali, że dokonali udanego ataku na centrum kontroli rosyjskiej agencji kosmicznej Roskosmos. "Rosja straciła kontrolę nad swoimi satelitami szpiegowskimi" - pisze na Twitterze grupa Anonymous.

"Rosyjska Agencja Kosmiczna z pewnością uwielbia swoje obrazowanie satelitarne. A jeszcze bardziej uwielbiają swój system monitorowania pojazdów. WSO2 zostało usunięte, poświadczenia zmienione, a serwer wyłączony" - czytamy na zrzucie ekranu zamieszczonym na Twitterze przez hakerów z NB65.

O tym, że centrum kontroli rosyjskiej agencji kosmicznej nie ma łączności z własnymi satelitami szpiegowskimi, poinformowała agencja Ukrinform (państwowa agencja informacyjna Ukrainy).

Anonymous atakuje nie tylko Rosję. Hakerzy uderzyli w największe białoruskie banki

Grupa Anonymous włączyła się do wojny z Rosją niedługo po tym, jak ta zaatakowała Ukrainę. "Żaden naród nie zasługuje na najazd pod wpływem złudzeń szaleńca. Nikt nie zasługuje na to, by żyć pod cenzurą, gdzie nie może mówić prawdy. Jako aktywiści zawsze będziemy walczyć dla uciskanych!" - czytamy na profilu Anonymous, w którym poinformowali o "Operacji Rosja".

W ostatnim czasie hakerzy poinformowali o wyłączeniu stron internetowych należących do trzech największych białoruskich banków (Belarusbank, Priorbank i Belinvestbank). Anonymous przeprowadzili także skuteczny atak na luksusowy jacht Władimira Putina. W jego systemie identyfikacji pojawiła się wiadomość, że jacht znajduje się u wybrzeży Wyspy Węży i kieruje się prosto do piekła.

Wojna w Ukrainie - więcej informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

***

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Specjalne wydanie gazety po ukraińsku dla osób, które uciekają przed wojną. Możesz je pobrać bezpłatnie tutaj.

Zobacz wideo Rosjanie brutalnie atakują Charków. 1 marca w tym mieście był bardzo trudny
Więcej o: