Chiny. Katastrofa w Kunagasi widoczna na giełdach. Akcje Boeinga mocno spadły

W poniedziałek rano samolot China Eastern Airlines rozbił się w regionie Kuangsi i spowodował pożar w górach. Na pokładzie znajdowały się 132 osoby. Nie wiadomo, ile z nich zginęło. Skutki katastrofy odczuły również giełdy. Zarówno akcje Boeinga, jak i linii China Eastern Airlines, znacząco spadły.

Samolot pasażerski chińskich linii China Eastern Airlines, lecący z Kunmingu w prowincji Junnan do Kantonu, w poniedziałek 21 marca rozbił się w regionie Kuangsi w południowej części kraju. Na pokładzie było 132 pasażerów. Przyczyna wypadku nie jest znana. Chińskie media podają, że może to być jedna z największych katastrof lotniczych ostatnich lat.  

Więcej na ten temat przeczytasz w poniższym artykule >>>

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Katastrofa samolotu w Chinach. Akcje Boeinga spadły 

Według informacji Agencji Reutera notowania na amerykańskich giełdach bardzo osłabiły się po katastrofie. Linie lotnicze China Eastern Airlines spadły o 15,8 proc., a akcje Boeinga spadły o 8 proc. (około 15,89 USD).  

Katastrofa może również wpłynąć na przyszłe biznesowe transakcje Boeinga z Chinami. Samolot, który miał rozbić się w górach to Boeing 737-800, poprzednik modelu 737 MAX. Model samolotu jest o tyle istotny, że Boieng stara się o dopuszczenie do eksploatacji w Chinach właśnie 737 MAX – informuje Reuters.  

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Jeszcze w niedzielę portal Ryneklotniczy.pl donosił, że amerykańska firma Delta rozważa zamówienie właśnie tego modelu samolotu. A sam Boeing miał zwiększyć ich produkcję niemal dwukrotnie z obecnych 27 do 47 samolotów miesięcznie do końca 2023 roku. 

Zobacz wideo Michał Kamiński był gościem Porannej Rozmowy Gazeta.pl (17.03)

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl.

Więcej o: