Lux Med podniesie ceny usług. "Nie da się przed tym uciec". Firma wymienia powody

Lux Med, lider prywatnego rynku opieki medycznej, zapowiada podniesienie cen. - Do tej pory wzrost cen usług był stopniowy, ale już w drugiej połowie roku może pojawić się potrzeba szerszych podwyżek - powiedziała prezeska firmy Lux Med Anna Rulkiewicz w rozmowie z "Pulsem Biznesu".

Konieczność podniesienia cen usług tłumaczona jest efektem sytuacji na rynku i rosnących kosztów, z którymi zmagają się niemal wszystkie firmy w Polsce - również te, które świadczą usługi medyczne. - Tylko od początku roku podstawowe koszty działalności wzrosły nam o 15 proc. - tłumaczy w "PB" Anna Rulkiewicz.

"W drugiej połowie roku może pojawić się potrzeba szerszych podwyżek"

Szefowa firmy Lux Med tłumaczy podwyżkę cen gwałtownym wzrostem kosztów pracy personelu medycznego. - Od początku roku podnosimy wynagrodzenia, a koszty zwiększą się jeszcze mocniej od lipca, gdy wejdą w życie regulacje podnoszące zarobki personelu klinicznego w sektorze publicznym i prywatnym. Oprócz tego rosną koszty energii i sprzętu medycznego - wylicza Anna Rulkiewicz.

Więcej informacji ze świata przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wyjaśniła również, że "do tej pory wzrost cen usług był stopniowy, ale już w drugiej połowie roku może pojawić się potrzeba szerszych podwyżek". - Nie da się przed tym uciec - w ubiegłym roku marże nieznacznie spadły, a w tym, przy gwałtownym wzroście kosztów, spadek może być dramatyczny - zapowiada Rulkiewicz w rozmowie z "Pulsem Biznesu".

O firmie Lux Med

Lux Med jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Firma zapewnia pełną opiekę ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2,5 mln pacjentów.

Lux Med posiada 270 własnych placówek w kilkudziesięciu miastach Polski i 3 tys. placówek partnerskich. Pacjentami opiekuje się 8 tys. lekarzy i 5 tys. osób, które wspierają personel medyczny.

Zobacz wideo Prezes Lux Med o brakach w polskiej służbie zdrowia
Więcej o: