Lux Med podniesie ceny usług. "Nie da się przed tym uciec". Firma wymienia powody

Lux Med, lider prywatnego rynku opieki medycznej, zapowiada podniesienie cen. - Do tej pory wzrost cen usług był stopniowy, ale już w drugiej połowie roku może pojawić się potrzeba szerszych podwyżek - powiedziała prezeska firmy Lux Med Anna Rulkiewicz w rozmowie z "Pulsem Biznesu".

Konieczność podniesienia cen usług tłumaczona jest efektem sytuacji na rynku i rosnących kosztów, z którymi zmagają się niemal wszystkie firmy w Polsce - również te, które świadczą usługi medyczne. - Tylko od początku roku podstawowe koszty działalności wzrosły nam o 15 proc. - tłumaczy w "PB" Anna Rulkiewicz.

Żywność (zdjęcie ilustracyjne)Ceny w małych sklepach rosną jeszcze mocniej. "Inflacja" nawet 50 proc.

"W drugiej połowie roku może pojawić się potrzeba szerszych podwyżek"

Szefowa firmy Lux Med tłumaczy podwyżkę cen gwałtownym wzrostem kosztów pracy personelu medycznego. - Od początku roku podnosimy wynagrodzenia, a koszty zwiększą się jeszcze mocniej od lipca, gdy wejdą w życie regulacje podnoszące zarobki personelu klinicznego w sektorze publicznym i prywatnym. Oprócz tego rosną koszty energii i sprzętu medycznego - wylicza Anna Rulkiewicz.

Więcej informacji ze świata przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wyjaśniła również, że "do tej pory wzrost cen usług był stopniowy, ale już w drugiej połowie roku może pojawić się potrzeba szerszych podwyżek". - Nie da się przed tym uciec - w ubiegłym roku marże nieznacznie spadły, a w tym, przy gwałtownym wzroście kosztów, spadek może być dramatyczny - zapowiada Rulkiewicz w rozmowie z "Pulsem Biznesu".

Tankowanie samochodu na stacji ShellCeny benzyny w górę, znów jest droższa od oleju napędowego. [CENY PALIW]

O firmie Lux Med

Lux Med jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Firma zapewnia pełną opiekę ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2,5 mln pacjentów.

Lux Med posiada 270 własnych placówek w kilkudziesięciu miastach Polski i 3 tys. placówek partnerskich. Pacjentami opiekuje się 8 tys. lekarzy i 5 tys. osób, które wspierają personel medyczny.

Zobacz wideo Prezes Lux Med o brakach w polskiej służbie zdrowia
Więcej o: