Jarosław Kaczyński wzbogacił się o kilkaset tysięcy złotych. Nowe oświadczenie majątkowe prezesa PiS

Jarosław Kaczyński wzbogacił się o 200 tys. złotych w 2021 roku. To zasługa wysokiej pensji rządowej oraz wzrostu wartości jego domu na Żoliborzu. Z oświadczenia majątkowego prezesa PiS dowiadujemy się również, że spłacił ponad 10 tys. zł kredytu.

Do końca kwietnia parlamentarzyści musieli złożyć oświadczenia majątkowe za poprzedni rok. Wypełnione dokumenty trafiły już na stronę Sejmu

Zobacz wideo Zbigniew Ziobro dyktuje warunki Jarosławowi Kaczyńskiemu?

Oświadczenie majątkowe Jarosława Kaczyńskiego

Swój majątek musiał przedstawić również prezes PiS. Z oświadczenia majątkowego Jarosława Kaczyńskiego wynika, że w ciągu ubiegłego roku znacząco się wzbogacił. Przede wszystkim wzrosły jego oszczędności. Jeszcze w zeszłym roku raportował 142 tys., teraz jest to już ponad 253 tys. zł. Miała na to wpływ duża pensja rządowa. Jako wicepremier zarobił ponad 208 tys. zł. To między innymi wynik ubiegłorocznych podwyżek dla posłów i ministrów. W sierpniu jego pensja wzrosła do 14 tys. zł, oprócz tego dostaje on 4 tys. zł dodatku funkcyjnego. Jego emerytura wynosi prawie 8 tys. zł. Z tego tytułu w 2021 roku na jego konto wpłynęło 90 tys. zł. Ponadto prezes PiS otrzymał 5 tys. zł z tytułu diet parlamentarnych. 

Jarosław Kaczyński dużo zyskał też na wzroście cen nieruchomości. Dom na Żoliborzu o powierzchni 150 mkw. polityk wyceniał w 2020 roku na 1,5 mln zł. W tegorocznym oświadczeniu majątkowym wartość nieruchomości oszacował już na 1,8 mln zł. Jednak Kaczyński posiada prawa tylko do jednej trzeciej części domu. 

Więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl 

Ostatni element majątku prezesa PiS stanowi spłacany od kilku lat kredyt w SKOK im. Stefczyka. Jego zadłużenie spadło do 85 tys. zł. W ubiegłym roku było to 97 tys. zł. Zadłużenie najpewniej spadło o kolejne kilka tysięcy złotych, ponieważ oświadczenie dokumentuje stan na koniec 2021 roku. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: