Boże Ciało 2022. Czy 16 i 17 czerwca wypadają dni wolne od pracy?

Boże Ciało, które przypada w najbliższy czwartek 16 czerwca, jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Sprawdziliśmy, czy w następujący po nim piątek również przysługuje nam dzień wolny. Czy w tym roku możemy liczyć na kolejny długi weekend?

W święto Bożego Ciała w Polsce są zamknięte szkoły, sklepy, centra handlowe czy urzędy. Przepisy dopuszczają jednak prowadzenie sprzedaży w placówkach handlowych, w których to właściciel będzie obsługiwać klientów. Skoro w czwartek przypada dzień wolny, to czy w piątek 17 czerwca również? Sprawdziliśmy to.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Dlaczego?

Boże Ciało 2022. Czy w piątek 17 czerwca jest wolne?

Mimo tego, że w czwartek przypada dzień ustawowo wolny od pracy, niestety w następujący po nim dzień, nie należy się wolne. Oznacza to, że w piątek musimy iść do pracy. Możemy jednak wziąć urlop i tym samym zyskamy całe cztery dni wolne od pracowniczych obowiązków. Jeśli zależy nam na jeszcze dłuższym odpoczynku, powinniśmy skorzystać z dni urlopowych 13,14 oraz 15 czerwca. Tym samym zyskamy cały tydzień odpoczynku.

Boże Ciało 2022. Kiedy przypada kolejny dzień ustawowo wolny od pracy?

Kolejna okazja do jednodniowego wypoczynku wypada dopiero w sierpniu. W Polsce obchodzimy wtedy Święto Wojska Polskiego. W tym roku jest to poniedziałek, dzięki czemu pracownicy mogą się cieszyć dłuższym, trzydniowym weekendem. Jeśli jednak zależy nam na dłuższym wypoczynku, powinniśmy skorzystać z urlopu od 16 do 19 sierpnia. Dzięki temu będziemy mieć dziewięć dni na regenerację. Kolejne dni wolne od pracy pojawią się dopiero jesienią, czyli 1 listopada (Wszystkich Świętych), 11 listopada (Święto Niepodległości), 25 grudnia (Boże Narodzenie) oraz 26 grudnia (drugi dzień świąt Bożego Narodzenia).

Więcej o: