Allegro z kolejnymi podwyżkami cen przesyłek i prowizji. Nadchodzą duże zmiany

Allegro wprowadzi liczne zmiany w cennikach. Platforma zapowiada podwyżki dopłat do przesyłek i wyższe prowizje od sprzedaży. Pod koniec lipca serwis usunie możliwość oceny kosztu wysyłki, a pod koniec sierpnia zmieni zasady wyliczania zadowolenia kupujących.

Rafał Brzoska, prezes InPost zapowiadał w maju br. podczas telekonferencji z dziennikarzami, że firma kurierska wprowadzi "raczej dwucyfrową podwyżkę cen usług dla Allegro" - informował PAP. To oznacza, że jesienią użytkowników Allegro czekają podwyżki cen przesyłek - podają Wiadomości Handlowe.

Allegro i InPost mają nie po drodze. Powróci opcja "Allegro Przesyła polecona"

Serwis Allegro rozesłał do sprzedawców e-maila, w którym poinformował, że od 1 lipca do 1 września br. wprowadzane będą zmiany w cennikach - większość z nich dotyczy przesyłek. Platforma chce uniezależnić się od InPostu, zachęcając do korzystania z innych rodzajów dostawy. Dlatego już w lipcu Allegro znów pozwoli korzystać z opcji "Allegro Przesyła polecona".

Od 4 lipca kupujący ponownie będą mogli korzystać z metody dostawy Allegro Przesyłka polecona w ramach Smart! Będzie to najbardziej ekonomiczna metoda dostawy pod wskazany adres w Allegro Smart! Dodatkowo od tego dnia Allegro Przesyłka polecona będzie jedną z metod, dzięki którym Twoje oferty mogą być Smart! Oznacza to, że Twoje oferty będą Smart!, jeśli po 4 lipca spełnisz wszystkie warunki i udostępnisz w swoich ofertach przynajmniej 1 z 4 metod dostawy: Allegro Kurier DPD, Allegro Pocztex Kurier 48, Allegro Kurier UPS  i Allegro Przesyłka polecona

- czytamy w komunikacie serwisu.

Więcej o podwyżkach cen przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Allegro wprowadzi podwyżki cen przesyłek i prowizji. A to niejedyne zmiany

Kolejna podwyżka obejmuje prowizje - Allegro zapowiada wzrost procentowy prowizji od sprzedaży w poszczególnych działach i kategoriach oraz minimalne kwoty prowizji. W przypadku produktów do odkurzaczy w poszczególnych kategoriach prowizja wzrośnie z 5,5 proc. do 13 proc. dla przedmiotów o wartości do 60 zł, a przy produktach powyżej 60 zł sprzedawca będzie musiał odprowadzić 7,8 zł plus 9 proc. prowizji.

Przy produktach w podkategoriach: Etui, Folie i szkła ochronne, Ładowarki i stacje dokujące, Paski i bransolety (w ramach kategorii Smartwatche i akcesoria), prowizja wzrośnie z 6 proc. do 13 proc. dla przedmiotów o wartości do 60 zł, a w przypadku nadwyżki powyżej 60 zł będzie trzeba odprowadzić 7,8 zł plus 9 proc. Natomiast w podkategorii Obudowy i kieszenie prowizja wzrośnie z 4 proc. do 13 proc. (przedmioty o wartości do 60 zł) oraz 7,8 zł plus 9 proc. nadwyżki (od kwoty powyżej 60 zł).

To już kolejne podwyżki, które zamierza wprowadzić Allegro. Popularny serwis e-commerce 6 czerwca podwyższył wysokość opłaty za płatność przy odbiorze zamówienia Allegro Smart. Cena usługi wzrosła o 25 proc. - z 3,99 zł do 4,99 zł.

To wciąż niejedyne zmiany, jakie czekają użytkowników Allegro. Od 27 lipca 2022 r. serwis usunie możliwość oceny kosztu wysyłki. "Oceny tego obszaru wystawione przed 27 lipca pozostaną widoczne na liście ocen. Jeśli kupujący usunie swoją ocenę i wystawi nową lub edytuje wystawioną ocenę - w nowej lub edytowanej ocenie nie będzie już widoczny koszt dostawy" - czytamy w komunikacie Allegro. Natomiast od 27 sierpnia platforma będzie wyliczać zadowolenie kupujących tylko na podstawie średniej z dwóch obszarów: zgodność z opisem i obsługa kupującego.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Zobacz wideo Co najbardziej zdrożało w ostatnich miesiącach? Pytamy ekspertkę
Więcej o: