Tadeusz Gołębiewski nie żyje. Polski magnat hotelowy miał 79 lat

Tadeusz Gołębiewski nie żyje. Założyciel sieci hoteli oraz fabryki cukierniczej zmarł we wtorek - przekazała PAP Agnieszka Gawińska, która odpowiada za kontakty z mediami w firmie TAGO.

- Potwierdzam tę informację - przekazała PAP Agnieszka Gawińska w odpowiedzi na pytanie o śmierć Tadeusza Gołębiewskiego. - Dziś ukaże się informacja na stronach internetowych hoteli i przedsiębiorstwa TAGO. Upoważniona jestem tylko do przekazania informacji, że Tadeusz Gołębiewski zmarł w dniu wczorajszym - dodała.

Więcej informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Tadeusz Gołębiewski nie żyje. Kim był?

Tadeusz Gołębiewski miał 79 lat, był założycielem sieci luksusowych hoteli w Polsce, znajdujących się w Białymstoku, Mikołajkach, Karpaczu i Wiśle. Ukończył technikum cukiernicze, a następnie Szkołę Główną Planowania i Statystyki, po czym rozpoczął własny biznes cukierniczy. W 1972 roku założył Przedsiębiorstwo Przemysłu Cukierniczego TAGO w Radzyminie (woj. mazowieckie).

Na początku czerwca 2022 r. media pisały o najnowszym hotelu Gołębiewskiego, który powstaje w Pobierowie. Według nieoficjalnych zapowiedzi część pięciogwiazdkowego hotelu w Pobierowie ma zostać otwarta w czerwcu - pisała "Gazeta Wyborcza". Już w maju na platformie OLX rozpoczęto nabór pracowników do tego obiektu. Hotel Gołębiewskiego w Pobierowie ma być największy w Polsce i jednym z największych tego typu obiektów w Europie.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Zobacz wideo To będą drogie wakacje pod kątem usług?
Więcej o: