Glapiński w ogniu pytań, podziękował dziennikarzom za "gratulacje". "Ale ja panu nie gratuluję"

Adama Glapiński został zaprzysiężony w Sejmie na prezesa NBP. Dziennikarze zapytali go między innymi o stopy procentowe i sytuację kredytobiorców. - Dziękuję za gratulacje - usłyszeli w odpowiedzi.

Adam Glapiński w środę 22 czerwca złożył przysięgę przed Sejmem i po raz drugi objął obowiązki prezesa Narodowego Banku Polskiego. Funkcje będzie sprawował do 2028 r. - Przysięgam uroczyście, że postanowień Konstytucji i innych ustaw będę ściśle przestrzegać oraz że we wszystkich swoich działaniach dążyć będę do rozwoju gospodarczego Ojczyzny i pomyślności obywateli. Tak mi dopomóż Bóg - przysięgał.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Glapiński złożył przysięgę, z ław: "drożyzna, drożyzna"

Adam Glapiński: "Dziękuję za gratulacje"

Po zaprzysiężeniu na sejmowych korytarzach Adam Glapiński był pytany przez dziennikarzy m.in. o inflację, stopy procentowe i sytuację kredytobiorców. - Co z wakacjami kredytowymi? - pytali przedstawiciele mediów. - Dzień dobry, dziękuję za gratulacje - odpowiedział im prezes NBP. - Ale ja panu nie gratuluję, tylko zadaję panu pytanie o kredytobiorców. Panie prezesie, to jest chyba poważna sytuacja, o której trzeba porozmawiać - odparł na te słowa reporter TVN24 Radomir Wit. Glapiński nie odpowiedział na powtarzane kilkukrotnie pytanie.

Głosowanie ws. wyboru nowego prezesa NBPAdam Glapiński ponownie szefem NBP. "Trzymajcie się za portfele" [KOMENTARZE]

Burzliwe zaprzysiężenie

Zaprzysiężenie Adama Glapińskiego na drugą kadencję prezesa Narodowego Banku Polskiego przebiegało dość burzliwie. Posłowie opozycji przynieśli ze sobą transparenty z hasłami: "Glapiński musi odejść", "drożyzna PiS" i m.in. "rata kredytu hipotecznego +2358 zł", "masło +50,8 proc.". - Drożyzna! - skandowali.

Jak pisaliśmy w Gazecie.pl, w pewnym momencie z górnej części sali plenarnej posłanka Klaudia Jachira zaczęła zrzucać banknoty na szefa banku centralnego. Funkcjonariusze Straży Marszałkowskiej wyprowadzili polityczkę z sali. - W związku ze skandalicznym zachowaniem pani poseł Jachiry na podstawie […] regulaminu stwierdzam, że swoim zachowaniem na sali posiedzeń naruszyła pani powagę Sejmu - stwierdziła marszałkini Elżbieta Witek.

"SKANDAL! Poseł Koalicji Obywatelskiej, Klaudia Jachira zrobiła cyrk w Sejmie RP w czasie zaprzysiężenia prof. Glapińskiego na żywotę Prezesa NBP. Lewica również przyłączyła się do robienia cyrku w parlamencie. WSTYD. Panie Tusk - przeproś za swoich posłów!" - skomentował na Twitterze poseł PiS Adam Andruszkiewicz.

28.09.2017 , Jacek Kurski w siedzibie Rady Mediów NarodowychPiS chce zmiany w radzie, która wybiera prezesów TVP i PR

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: