Zakopane. Podróżujących koleją czekają utrudnienia. Potrwają do końca wakacji

Na podróżujących, którzy korzystają z pociągów do Zakopanego czekają utrudnienia związane z modernizacją trasy Sucha Beskidzka-Chabówka-Zakopane. Tymczasowa stacja kolejowa znajduje się kilometr od centrum miasta, a dostanie się do niego bywa nie lada wyzwaniem.

Na trasie Sucha Beskidzka-Chabówka-Zakopane wznowiono ruch kolejowy. PKP Intercity uruchomi średnio siedem połączeń do Zakopanego. Składy mają wyjeżdżać m.in. z Warszawy, Krakowa i Gdyni.

Zobacz wideo To będą drogie wakacje pod kątem usług?

Turystów udających się do Zakopanego czekają utrudnienia

Od 25 czerwca do użytku podróżnych została oddana tymczasowa stacja na Spyrkówce, w okolicach ulicy Chyców Potok - miejsca oddalonego od centrum Zakopanego o kilometr. Utrudnienia na trasie są związane z modernizacją trasy Sucha Beskidzka-Chabówka-Zakopane. Jak informuje portal sadeczanin.info, od 25 czerwca do 31 sierpnia na stacji będą znajdować się informatorzy mobilni PKP Intercity, którzy udzielają podróżującym wszelkich informacji.

Parada Równości 2022 w Warszawie, 25 czerwca Parada Równości w Warszawie wraz z KyivPride. "Wojna nie rozróżnia"

Turyści do centrum Zakopanego dostają się autobusem, taksówką lub na piechotę

Jednak jak udało się ustalić dziennikarzom Polsat News, pasażerowie twierdzą, że ani PKP, ani miasto nie informuje podróżujących o zmianach. - Gdyby w tamtą stronę nam konduktor nie powiedział, że tutaj jest peron, to byśmy nie wiedziały. Bo na PKP też nie ma oznaczenia - przekazała stacji jedna z turystek odwiedzających Zakopane.

Przeczytaj więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl.

Rozkład jazdy autobusów odjeżdżających do centrum miasta nie jest skoordynowany z koleją. Dlatego do swoich kwater próbują dostać się pieszo lub taksówką. Problem stanowi również miejsce, gdzie zorganizowano postój taksówek - jest usytuowane w miejscu niewidocznym dla podróżujących. Z kolei spacer do miasta jest kłopotliwy dla osób, które przyjechały do Zakopanego z małymi dziećmi lub  walizkami, a także dla starszych osób.  

Upał / zdjęcie ilustracyjne Pogoda. Pomarańczowe alerty IMGW - upały i burze niemal w całym kraju

*******

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: