Wyprawka 300 plus. Komu przysługuje? Od kiedy można składać wnioski?

Jeśli we wrześniu twoje dziecko wraca do szkoły, możesz liczyć na wsparcie finansowe, które ma zostać przeznaczone na wyprawkę. Kto może otrzymać "300 plus"? Od kiedy można składać wnioski w ramach programu "Dobry start"?

Program "Dobry start", nazywany też "wyprawką 300 plus" ma podratować rodzinne budżety przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. "To 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód. To wsparcie dla 4,4 miliona uczniów" - czytamy na stronie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Zobacz wideo Tusk: Nikt nikomu nie zabierze 500+

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Wyprawka 300 plus. Kto dostanie pieniądze na "Dobry start"?

Programem objęci są uczniowie wszystkich szkół - podstawówek, liceów, szkół policealnych i innych.

"Świadczenie dobry start przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Na dziecko niepełnosprawne, uczące się w szkole, świadczenie przysługuje do ukończenia przez nie 24. roku życia" - podaje Ministerstwo Rodziny.

Program "Dobry start". Jak złożyć wniosek o 300 plus na wyprawkę szkolną?

Od 1 lipca można składać wnioski na nową pulę świadczeń - po pieniądze w ramach programu "Dobry start" będzie można się zgłaszać do 30 listopada. Jeśli jednak chcemy mieć dodatkowe pieniądze jeszcze przed końcem września, musimy wypełnić formularze przed końcem wakacji. Zgłoszenia są przyjmowane przez internet - na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS oraz w portalu Emp@tia.

300 plus. Kto nie dostanie pieniędzy na wyprawkę szkolną?

Program "Dobry start" nie obejmuje dzieci uczęszczających do zerówki, ani przedszkolaków. Na dodatkowe świadczenia na początku roku akademickiego nie mogą też liczyć studenci.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: