PKP Intercity wprowadza nową promocję. Tańsze bilety w wakacje dla rodzin i niewielkich grup

PKP Intercity wprowadza tańsze bilety dla niewielkich grup. Akcja nazywa się "Taniej z bliskimi". Jeśli w podróż nie wybieramy się sami, możemy liczyć na zniżkę w wysokości 30 proc. Jak skorzystać z promocji?

Nowa promocja PKP zaczęła obowiązywać od 1 lipca. "Taniej z Bliskimi" opłaci się, kiedy planujemy podróż w grupie od 2 do 6 osób. "Wszyscy jej członkowie otrzymują wtedy 30 proc. zniżki od bazowych cen biletów" - czytamy na stronie PKP. Promocja obowiązuje w pociągach kategorii TLK oraz IC w relacjach krajowych.

Zobacz wideo Jakie są największe bolączki transportu publicznego w Polsce?

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl 

PKP wprowadza promocje na wakacje. Jak skorzystać z akcji "Taniej z bliskimi"? 

Żeby skorzystać z dodatkowej zniżki, bilety trzeba zamówić co najmniej jeden dzień przed planowanym wyjazdem. "Bilety są dostępne na 30 dni przed odjazdem pociągu w kasach biletowych i kanałach online" - informuje PKP Intercity. Nie można ich natomiast kupić u konduktora. 

Promocja łączy się z ulgami. Studenci, emeryci i inne osoby objęte ulgami mogą więc podróżować jeszcze taniej. "Co warte podkreślenia, bilety w ramach promocji Taniej z Bliskimi możemy zakupić również na przejazd w wagonie z miejscami do leżenia (tzw. kuszetki) oraz w wagonie sypialnym" - podkreśla PKP Intercity w opisie specjalnej oferty. 

Akcja "Taniej z bliskimi" to nie jedyny sposób na oszczędność na biletach. "W pociągach ekspresowych - EIC oraz EIP - niezmiennie można korzystać z Biletów Rodzinnych, które PKP Intercity oferuje grupom od 2 do 5 osób, w których jest dziecko poniżej 16. roku życia. W tej ofercie każdy z członków grupy również otrzymuje 30 proc. zniżki na bilet" - wyjaśniają pracownicy PKP. 

PKP Intercity przygotowało promocje na wakacje. Dla rodzin i na wyjazd ze znajomymi

- Nową ofertą chcemy zachęcić do wspólnych wyjazdów koleją rodziny i mniejsze grupy. Bilety "Taniej z Bliskimi" to świetne rozwiązanie, niezależnie czy podróżujemy we dwójkę, z rodziną czy w kilkuosobowej grupie przyjaciół - zachęca Marek Chraniuk, Prezes Zarządu PKP Intercity. Zdaniem kolejarza, oferta odpowiada na potrzeby milionów Polaków. 

Akcja "Taniej z bliskimi" ma być sposobem PKP na włączenie się do działań polskiego rządu w ramach tarczy antyinflacyjnej. 

*****

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.  

Więcej o: